Politika ir teisė

Prezidentas su Norvegijos Premjeru aptarė regiono saugumo ir gynybos klausimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį nuotoliniu būdu kalbėjosi su Norvegijos Ministru Pirmininku Jonu Gahru Støre.

Prezidentas su Norvegijos Premjeru aptarė įtemptą saugumo situaciją NATO rytiniame flange, sąlygotą Rusijos karinių pajėgų telkimo prie sienos su Ukraina ir karinės Rusijos ir Baltarusijos integracijos.

Prezidentas akcentavo, kad itin vertina šalių ryšius ir Norvegijos įsitraukimą, bendradarbiaujant saugumo ir gynybos srityje. Lietuva su Norvegija yra artimos sąjungininkės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje (NATO), vienodai suprantančios regionui kylančias saugumo grėsmes ir iššūkius. Šalies vadovas dėkojo Norvegijos Ministrui Pirmininkui už šalies dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų batalione ir solidarų indėlį, atgrasant grėsmes ir užtikrinant mūsų saugumą.

Šalies vadovas su Norvegijos Ministru Pirmininku aptarė nelegalios migracijos padėtį prie Europos Sąjungos sienos su Baltarusija ir padėkojo norvegams už Lietuvai suteiktą humanitarinę pagalbą Baltarusijos režimo sukeltos nelegalios migracijos krizei spręsti.

Pokalbyje taip pat buvo aptarti Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimo regioniniais formatais klausimai, žalioji darbotvarkė ir šalių klimato neutralumo tikslai, taip pat dvišaliai santykiai, jų plėtojimo galimybės, perspektyvos ir potencialas.

Šiemet Lietuva ir Norvegija žymi diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio ir jų atkūrimo 30-mečio sukaktį.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą