Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį, 30-ųjų Konstitucijos metinių proga, pakvietė pareigas einančius ir kadenciją baigusius Konstitucinio Teismo teisėjus į apskritojo stalo diskusiją „Konstitucijos stabilumo reikšmė valstybės raidoje“.
Susitikime aptartas svarbiausio valstybės dokumento vaidmuo modernioje Lietuvoje, Konstitucijos stabilumo reikalingumas bei jos reikšmė kriziniais atvejais.
Prezidentas susitikime išklausė buvusių Konstitucinio Teismo teisėjų ir Konstitucijos teksto kūrėjų įžvalgas apie prieš 30 metų jos rengimo procese suvoktą svarbą užtikrinti konstitucinės sistemos stabilumą.
Šalies vadovo teigimu, Tautos apsisprendimas 1992 m. spalio 25 d. referendume pritarti Konstitucijai, buvo teisingas ir vertingas. Priėmus Konstituciją, mūsų valstybė neabejotinai pasuko progreso keliu: Lietuva buvo pripažinta pasaulyje, tapo svarbiausių tarptautinių organizacijų visaverte nare, šiuolaikiška vakarietiška šalimi, puoselėjančia demokratinę tradiciją.
„Šių tikslų pavyko pasiekti, nes Konstitucija rodė teisingą Lietuvos valstybės raidos kryptį ir įveikė laiko išbandymus. Džiugu, kad mūsų Konstituciją galime vadinti pakankamai stabilia, o iki šiol buvo priimamos tik būtiniausios pataisos, reikalingos sėkmingai Lietuvos integracijai į Europos Sąjungą, valstybės institucinės sistemos funkcionavimo tobulinimui, veiksmingam asmens konstitucinių teisių ir laisvių gynimui“, – sakė Prezidentas.
Diskusijoje aptartas ir Konstitucinio Teismo indėlis siekiant išvengti nebūtinų Konstitucijos korekcijų keičiantis visuomeninio gyvenimo aplinkybėms.
Prezidentas pabrėžė, kad Konstitucija neturi būti keičiama, jeigu tai nėra būtina.
Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija