Politika ir teisė

Prezidentas su ES ambasadoriais aptarė aktualiausius europinės darbotvarkės klausimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Lietuvoje reziduojančiais Europos Sąjungos valstybių narių ambasadoriais. Prezidentas su ambasadoriais aptarė artėjantį Europos Vadovų Tarybos (EVT)  ir ES Rytų Partnerystės vadovų susitikimą, taip pat migracijos, ekonomikos atsigavimo, kovos  su COVID-19 pandemija, saugumo ir gynybos klausimus.

Prezidentas ES ambasadoriams pristatė Lietuvos ekonominę situaciją  ir popandemines ekonomikos gaivinimo priemones, taip pat vakar vykusio skambučio su JAV ir B9 valstybių vadovais turinį.

Kalbėdamas migracijos klausimu, Prezidentas akcentavo, kad nepaisant to, kad pasienyje su Baltarusija pastebima krizės deeskalacija, situacija išlieka įtempta. Šalies vadovas, kalbėdamas su ES ambasadoriais pabrėžė, kad yra svarbu  atnaujinti ES migracijos ir prieglobsčio politiką reglamentuojančius teisės aktus, užtikrinti tinkamą sienų apsaugą ir jos finansavimą.

Prezidentas ir ES ambasadoriais taip pat aptarė įtemptą saugumo situaciją Ukrainoje ir Rusijos karinių pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina.

„Turime išreikši paramą  Ukrainos suverenumui ir teritoriniam integralumui ir aiškiai pademonstruoti,  kad bandymai kvestiuonuoti Ukrainos teritorinį vientisumą nebus toleruojami “, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad būtina siekti  ambicingų ES Rytų Partnerystės vadovų susitikimo rezultatų. Pasak Prezidento, turime žengti į priekį laipsniškai integruojant į ES vidaus rinką  Asocijuotas šalis – Ukrainą, Moldovą ir Sakartvelą – ir suteikiant joms europinę perspektyvą.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą