Įvairenybės

Prezidentas: sąjungininkų kariniai vienetai – neatsiejama mūsų saugumo dalis

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su Lietuvoje dislokuotų užsienio šalių karinių vienetų vadais.

Prezidentas padėkojo vadams už indėlį į Lietuvos ir NATO rytinio flango saugumą. „Esate neatsiejama to saugumo dalis. Sąjungininkų kariai Lietuvoje yra kolektyvinės gynybos įsipareigojimas Baltijos regiono ir viso NATO rytinio flango stiprinimui“, – susitikime pabrėžė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, mūsų šalies tikslas – turėti gynybai pasirengusią kariuomenę, galinčią glaudžiai ir efektyviai veikti kartu su sąjungininkų kariniais vienetais. Tam Lietuva nuolat skiria reikiamas investicijas, ruošia bei tobulina atitinkamus priimančiosios šalies paramos elementus.

„Akivaizdu, jog saugumo situacija regione lieka įtempta ir nenuspėjama. Rusija vis dar išlaiko turimus karinius pajėgumus. Todėl regiono saugumo ir gynybos stiprinimas, kartu su regioniniais gynybos planais ir priskirtomis pajėgomis, yra vienas iš mūsų pagrindinių prioritetų. Tikimės, jog konkretūs sprendimai bus priimti kitų metų liepą Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime“, – sakė Prezidentas.

Susitikime dalyvavo Lietuvos kariuomenės, NATO pajėgų integravimo vieneto, JAV bataliono ir artilerijos vieneto, NATO priešakinių pajėgų, Vokietijos brigados priešakinio vadovavimo elemento ir Baltijos oro policijos kontingentų vadai.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą