Sveikata

Prezidentas Rolandas Paksas: „Už prastą ministro įsakymą savo sveikata sumokės ligoniai”

Sveikatos apsaugos ministro R. Šukio pasirašytas įsakymas, kuriuo nuo birželio pradžios pakeičiama receptų išrašymo tvarka, pacientus privers tapti medikais ir vaistininkais. Taip mano partijos Tvarka ir teisingumas lyderis, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Įsigaliojus naujai tvarkai, gydytojai receptuose galės rašyti tik bendrinį vaisto pavadinimą, o pats žmogus vaistinėje turės pasirinkti konkretaus gamintojo medikamentą pagal jame esančią veikliąją medžiagą ir kitas sudėtines dalis.

Ir medikams, ir pacientams aiškinama, kad naujoji tvarka skatins vaistų gamintojų konkurenciją, mažins medikų suinteresuotumą ir suteiks žmonėms didesnę galimybę patiems rinktis reikiamą vaistą.

„Naujoji receptų išrašymo tvarka deklaruojamų tikslų tikrai nepasieks. Savo įsakymu ministras visus ligonius siekia paversti medikais arba bent jau mažiausiai vaistininkais. Ir vieni ir kiti privalo turėti specialių žinių. Dabar tokių žinių turės įgyti ir paprasti žmonės, nes be jų reikalingų tablečių nenusipirksi. Vaistas – ne bandelė, nepačiupinėsi, kuri minkštesnė, o be specialių žinių iš penkių ar šešių pavadinimų monitoriuje tinkamiausio neišsirinksi”, – sakė Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politiko teigimu, naujoji receptų išrašymo tvarka ir problemos, su kuriomis dėl jos susidurs ir medikai, ir pacientai, akivaizdžiai iliustruoja lietuvišką patarlę, kad gerais norais kelias į pragarą grįstas. „Siekiant sumažinti gydytojų priklausomybę nuo vienos ar kitos farmacijos kompanijos, tai reikia daryti kitomis priemonėmis. Dabar gi ministras savo įsakymu vaistininkams suteikia galimybes proteguoti vienos ar kitos farmacijos kompanijos medikamentus”, – sakė R. Paksas.

Europos Parlamento narys nuogąstauja, kad naujoji tvarka gali sukelti ne tik teisinių dviprasmybių, bet ir gerokai sunkesnių pasekmių. „Aš įžvelgčiau ir kitą problemą – nors visi teisės aktai reglamentuoja, kad už paciento sveikatos būklę atsako gydantis gydytojas, įsigaliojus naujai receptinių vaistų įsigijimo tvarkai, jis negali būti tikras, kad paciento pasirinkti vaistai turės pakankamą ir veiksmingą poveikį jo paskirtam gydymui. Na, o kas atsakys, jeigu jis, neduok Dieve, pakenks – ministras, gydytojas, vaistininkas ar pats žmogus?

R. Pakso teigimu, Sveikatos apsaugos ministro R. Šukio įsakymas, kol jis dar nepridarė nepataisomos žalos sergantiems žmonėms, turi būti nedelsiant atšauktas. „Korupciją medicinoje reikia naikinti ne problemą nuo sveikos galvos perkeliant ant skaudančios, bet kitomis priemonėmis – papirkinėtojams panaikinti didmeninės prekybos vaistais licenzijas, bausti kyšius imančius medikus, sudaryti tinkamas gydymo įstaigų finansavimo ir kontrolės sąlygas”, – kalbėjo „tvarkiečių” lyderis, Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa” vicepirmininkas R. Paksas.

Parašykite komentarą