Politika ir teisė

Prezidentas reiškia užuojautą dėl teisininkės, ilgametės Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės R. G. Narušienės mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pareiškė užuojautą dėl buvusios Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovės, teisininkės Reginos Gytės Narušienės mirties.

Šalies vadovas sakė, kad R. G. Narušienė, ilgus metus gyvendama Jungtinėse Valstijose ir nuolat palaikydama glaudžius ryšius su Lietuva, reikšmingai prisidėjo prie atstovavimo Lietuvos interesams ir lietuvybės puoselėjimo.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, taip pat ir visai lietuvių diasporai – netekome ypatingos asmenybės, kuri nuolat ir nepailstamai su didžiule energija dirbo puoselėdama lietuvių tautos vertybes ir kultūrą. Net gyvendama už Atlanto, o po nepriklausomybės atkūrimo dažnai lankydamasi Lietuvoje, R. G. Narušienė sugebėjo išlaikyti atsidavimą savo Tėvynei ir šaknims. Ji taip pat pasižymėjo ryškiomis žmogiškosiomis savybėmis, negailėdama savo gerumo ir meilės aplinkiniams“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, dar 1990-aisiais, būdama Lietuvių laisvės forumo Vašingtone pirmininke, R. G. Narušienė atliko didelį darbą siekiant Lietuvos diplomatinio pripažinimo.

Per savo gyvenimą garsi teisininkė aktyviai užsiėmė ne tik visuomenine veikla, ji ryškiai pasižymėjo ir savo mecenatyste, rūpinosi parama Lietuvos kultūrai.

R. G. Narušienė nuo 1990-ųjų veikė JAV lietuvių bendruomenėje, 2006–2012 m. vadovavo Pasaulio lietuvių bendruomenei.

1998 m. ji apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą