Politika ir teisė

Prezidentas priėmė Moldovos, Kipro ir Pakistano ambasadorių skiriamuosius raštus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį priėmė  Moldovos Respublikos ambasadoriaus Emilio Druco, Kipro Respublikos ambasadoriaus Petros Nacouzis‘o ir Pakistano Islamo Respublikos ambasadoriaus Khalido Hussaino Memono skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas susitikime su Lietuvai akredituotu Moldovos ambasadoriumi pažymėjo šiemet švenčiamą diplomatinių santykių trisdešimtmetį. Prezidentas teigė vertinantis Moldovos griežtą poziciją dėl Rusijos karo Ukrainoje ir šalies teikiamą pagalbą nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms. Prezidentas išreiškė tvirtą paramą Moldovai jos kelyje į  Europos Sąjungą ir patvirtino visapusišką Lietuvos pasirengimą dalintis savo ekspertine patirtimi, vykdant būtinas reformas ir įsipareigojimus. Susitikime  aptarti energetinio saugumo aktualijos, Rytų partnerystės klausimai, ekonominio bendradarbiavimo plėtros bei dvišalių santykių raidos perspektyvos.

Šalies vadovas susitikime su Lietuvai akredituotu Kipro ambasadoriumi pasidžiaugė gerais dvišaliais santykiais, ypač ekonomikos ir kultūros srityse bei pažymėjo šiemet švenčiamą 30 metų diplomatinių santykių sukaktį. Lietuvos vadovas su ambasadoriumi aptarė poreikį rengti 9-ąjį sankcijų paketą Rusijai ir jos talkininkei Baltarusijai, tolesnį karinės, humanitarinės ir politinės paramos Ukrainai teikimą, siekį  steigti Specialųjį tribunolą Rusijos karo nusikaltimams Ukrainoje tirti. Susitikime Prezidentas su ambasadoriumi aptarė ir saugumo situaciją Viduržemio jūros rytuose.

Prezidentas susitikime su Lietuvai akredituotu Pakistano ambasadoriumi išreiškė užuojautą Pakistano žmonėms dėl nuo katastrofiškų potvynių prarastų gyvybių ir sukeltos milžiniškos žalos. Susitikime šalies vadovas ir ambasadorius aptarė dvišalius santykius, ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo potencialą, akademinių kontaktų ir studijų mainų plėtros galimybes. Prezidentas pažymėjo puikų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą