Politika ir teisė

Prezidentas priėmė Kosovo ir Nigerijos ambasadorių skiriamuosius raštus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį priėmė Kosovo ambasadorės Škendije Geci Šerifi ir Nigerijos ambasadoriaus Shinos F. Alege ir skiriamuosius raštus.

Susitikime su Lietuvai akredituota Kosovo ambasadore, reziduojančia Švedijoje, Prezidentas pabrėžė tvirtą Lietuvos paramą Kosovo nepriklausomybei, išreiškė palaikymą šalies eurointegracijos siekiams ir pasiryžimą dalintis Lietuvos patirtimi. Šalies vadovas akcentavo tarptautinių misijų EULEX ir KFOR, kuriose dalyvauja ir Lietuva, veiklos svarbą padedant užtikrinti saugumą ir stabilumą Kosove, taip pat visame Vakarų Balkanų regione. Prezidentas su ambasadore aptarė ir dvišalių politinių, ekonominių santykių bei kultūrinių ryšių plėtojimo potencialą ir perspektyvas.

Šalies vadovas pasveikino Lietuvai akredituotą ir Kijeve reziduojantį Nigerijos ambasadorių pradėjus eiti naujas pareigas. Susitikime Prezidentas pabrėžė, kad Nigerija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė Afrikoje ir ši partnerystė turi potencialo augti IRT, „Fintech“ ir gyvybės mokslų srityse. Taip pat Prezidentas teigė, kad dvišalius santykius galėtų sustiprinti šalių susitarimas dėl investicijų skatinimo ir apsaugos bei intensyvesnis bendradarbiavimas švietimo srityje.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą