Politika ir teisė

Prezidentas pokalbyje su Vokietijos Kanclere akcentavo būtinybę stiprinti ES išorinių sienų apsaugą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Vokietijos Kanclere Angela Merkel. Šalių vadovai aptarė migracijos krizę Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Pokalbyje šalies vadovas pabrėžė nuolat blogėjančią migracijos padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ir informavo Vokietijos Kanclerę, kad Lietuva jau kreipėsi pagalbos į Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūrą „Frontex“ ir Europos prieglobsčio paramos biurą. Šiuo metu kaip tik diegiamos papildomos sienos stebėjimo sistemos, plečiami pabėgėlių priėmimo pajėgumai, įrengiamos papildomos priėmimo patalpos ir siekiama paspartinti prieglobsčio procedūras.

Prezidentas pažymėjo, kad dėl Baltarusijos veiksmų nelegaliai sieną kirtusių asmenų skaičius, palyginti su 2020 metais, išaugo 19 kartų, ir kalbėjo apie poreikį stiprinti ES rytų sienos apsaugą.

Prezidentas ir Kanclerė taip pat sutarė pratęsti diskusijas saugumo, gynybos, Europos Sąjungos darbotvarkės, santykių su Rytų kaimynėmis klausimais rugsėjo mėn. vyksiančio šalies vadovo vizito Berlyne metu.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą