Verslas

Prezidentas: po pandemijos galime būti stipresni ir konkurencingesni

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį su verslo asociacijų vadovais bei laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einančiu Žygimantu Vaičiūnu aptarė priemonių, švelninančių koronaviruso ligos (COVID-19) pasekmes ekonomikai, efektyvumą ir galimybes jas tobulinti bei paragino siekti, kad po pandemijos Lietuva būtų dar stipresnė ir konkurencingesnė.

„Praėjus mėnesiui nuo karantino pradžios verslą pasiekė tik nedidelė numatytų paramos lėšų dalis. Procesai turi vykti sparčiau, valstybės parama ir likvidumo pagalba privalo kuo skubiau pasiekti įmonių sąskaitas – tik tokiu būdu išsaugosime tiek įmones, tiek ir darbo vietas jose“, – sakė šalies vadovas.

Pokalbio metu taip pat buvo aptartos finansinių išteklių sutelkimo iniciatyvos, tokios kaip valstybinis paramos fondas, tiesioginis skolinimas sąskaitoms apmokėti ir galimybės ateityje jas plėtoti iki iki verslą finansuojančios institucijos.

Šalies vadovas kalbėdamas su asociacijų vadovais akcentavo atsakingo požiūrio į darbų saugą karantino sąlygomis svarbą. Pasak Prezidento, karantino sąlygos toliau gali būti švelninamos tik pamatuotai ir labai atsargiai.

„Pastarųjų dienų įvykiai rodo, ką aptariau ir su profesinių sąjungų atstovais, kad būtinas darbo saugos standartas, kuris ne tik garantuotų darbuotojų saugą, bet ir užtikrintų verslo organizacijų veiklos tęstinumą, galiausiai – sudarytų sąlygas tolesniam karantino švelninimui“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad valstybės institucijos kartu su verslo organizacijomis jau dabar turi ieškoti būdų, kaip prisitaikyti prie COVID-19 sukeltų pokyčių bei didinti tarptautinį konkurencingumą.

„Krizę turime vertinti kaip galimybę ir ieškoti būdų, kaip iš jos išeiti stipresniems. Pandemijos sąlygomis gimsta nauji sprendimai, spartėja persikėlimas į skaitmeninę erdvę tiek versle, tiek ir viešajame sektoriuje. Turime identifikuoti, kuriose srityse esame stiprūs, turime potencialo, ir kryptingai ten eiti, įtraukdami visuomenę ir su ja diskutuodami“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas su pokalbio dalyviais – asociacijos „Investuotojų forumas“ valdybos pirmininku Rolandu Valiūnu, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu Danu Arlausku, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu Valdu Sutkumi, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininke Dalia Matukiene, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentu Rimantu Varkulevičiumi bei laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einančiu energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu aptarė ir kitus aktualius klausimus, susijusius su verslo darbo sąlygomis karantino laikotarpiu.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą