Teisėsauga, kriminalai

Prezidentas pasveikino teisėjų bendruomenę Teismų dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Teismų dienos proga nuotoliniu būdu bendravo su pastarųjų metų eigoje prisiekusiais apylinkės teismų teisėjais iš visos Lietuvos. Šalies vadovas su teisėjais aptarė teismų sistemai kylančius iššūkius ir kvietė pasidalinti savo darbo patirtimi ir asmeniniais iššūkiais, su kuriais susidūrė pradėję teisėjo darbą.

Šalies vadovas pabrėžė, kad nuo teismų darbo priklauso Lietuvos žmonių teisių užtikrinimas ir apsauga,  Lietuvos teismai – tai ne pastatai centrinėse miestų dalyse, o pirmiausia žmonės, kurie juose dirba. Visuomenės pasitikėjimais teismų sistema priklauso nuo šių žmonių žinių, gebėjimų ir sąžiningumo.

„Prievolė nešališkai lemti žmonių likimus reiškia sunkią atsakomybę, bet kartu – ir galimybę prasmingai nugyventi gyvenimą. Nedaug tėra darbų, kurie galėtų geriau patenkinti įgimtą žmogaus teisingumo jausmą“, – teigė Prezidentas.

Valstybės vadovas pabrėžia, kad svarbu prisiminti, jog, norint būti geru teisėju, nepakanka būti geru žmogumi. Teisėjo užduotis yra siekti profesionalaus teisingumo ir žmogiškosios išminties pilnatvės.

„Praėję metai kiekvienam iš Jūsų buvo ypatingi – davėte teisėjo priesaiką, pradėjote dirbti apylinkės teismuose, susipažinote su šio darbo specifika. Dabar jau geriau žinote, su kokiais iššūkiais tenka susidurti teisingumo vykdytojams ir kaip juos galima įveikti“, – susitikimo metu sakė Prezidentas.

Sveikindamas visus Lietuvos teisėjus Teismų dienos proga šalies vadovas linki prasmingai išnaudoti valstybės vardu suteiktą galią vykdyti teisingumą.

Teismų diena Lietuvoje minima gruodžio 15 dieną.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą