Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Portugaliją nacionalinės šventės proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Portugalijos Respublikos Prezidentą Marcelo Rebelo de Sousą Portugalijos dienos proga ir visiems šalies gyventojams palinkėjo taikos, gerovės ir klestėjimo.

Lietuvos vadovas pažymėjo, kad šalis sieja puikūs dvišaliai santykiai, bendros vertybės ir tarpusavio supratimas bendradarbiaujant tarptautiniu lygiu. Būdama Lietuvos sąjungininke Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje, Portugalija reikšmingai prisideda prie Baltijos regiono saugumo. Šią vasarą Portugalijos kariai prisidės prie NATO saugumo užtikrinimo priemonių įgyvendinimo Lietuvoje, o rudenį vėl prisijungs prie oro policijos misijos.

„Sėkmingai bendradarbiaujame Europos Sąjungoje spręsdami aktualius politinius, ekonominius ir saugumo klausimus. Naudodamasis proga norėčiau pasveikinti Portugaliją sėkmingai pirmininkavus šį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai ir prisidėjus prie globalios COVID-19 pandemijos keliamų iššūkių suvaldymo. Portugalija taip pat supranta ir remia mūsų poziciją dėl nesaugios Baltarusijos Astravo elektrinės keliamos grėsmės“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Sveikindamas nacionalinės dienos proga valstybės vadovas palinkėjo, kad nuoširdi abiejų šalių žmonių draugystė, bendri verslo, turizmo, mokslo, švietimo ir inovacijų projektai dar labiau stiprintų sėkmingus Lietuvos ir Portugalijos santykius.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą