Įvairenybės

Prezidentas pasveikino dirbančius Lietuvos žmones: ačiū, kad stiprinate mūsų valstybę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Tarptautinės darbo dienos proga pasveikino didžiausią šalies bendruomenę – dirbančius Lietuvos žmones.

„Darbuotojai, profesinės sąjungos, darbdaviai ir visi besirūpinantys darbo vietų kokybe Lietuvoje  ačiū Jums, kad auginate ir stiprinate mūsų valstybę“,  sveikinime sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, darbas yra galingiausias įrankis užtikrinant žmogaus savarankiškumą ir gyvenimo kokybę  tai žmogaus socialinio ir ekonominio gyvenimo pagrindas.

Pasak Prezidento, šiemet šią šventę minime nepaprastomis aplinkybėmis, kai dėl karo Ukrainoje tūkstančiai pabėgėlių ukrainiečių įsiliejo į Lietuvos darbo rinką ir prisijungė prie mūsų dirbančiųjų bendruomenės. Ši situacija kelia naujų pasirengimo darbui, įgūdžių, užimtumo, darbo santykių, darbuotojų apsaugos, darbo vietų kokybės ir socialinio dialogo iššūkių. 

„Užimtumo, švietimo ir mokymosi visą gyvenimą sritims privalo būti skiriamas aukščiausias prioritetas. Šių sričių reformos yra pažadėtos ir jau kuris laikas labai laukiamos Lietuvoje. Politikai ir atsakingos vykdančiosios valstybės institucijos turi imtis visų priemonių, kad įvyktų žmonių jaučiami pokyčiai dėl gerų darbo sąlygų, gaunant įsidarbinimo paslaugas, įgyjant kvalifikaciją ar persikvalifikuojant“,  teigė šalies vadovas.

Prezidentas akcentavo, kad šiomis aplinkybėmis, siekiant apsaugoti darbuotojų, darbdavių ir valstybės interesus, socialinio dialogo vaidmuo tampa dar svarbesnis.

Prezidentas, siekdamas pagerinti dirbančiųjų padėtį aukštos infliacijos akivaizdoje, dar šių metų vasario mėnesį pateikė Seimui įstatymo pataisas, siūlydamas padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį mažiausias ir vidutines pajamas uždirbančių žmonių perkamajai galiai padidinti. Šiuo metu įstatymas svarstomas Seime.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą