Teisėsauga, kriminalai

Prezidentas paskyrė Joną Prapiestį Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos pirmininku

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos nariu ir komisijos pirmininku paskyrė prof. Joną Prapiestį. J. Prapiestis yra žinomas baudžiamosios teisės mokslininkas, šiuo metu einantis Vilniaus universiteto Baudžiamosios justicijos katedros vedėjo pareigas.

Nepriklausomybės akto signataras J. Prapiestis yra buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas, Teisingumo ministras.

„Tikiuosi, kad naujo komisijos nario sukaupta ilgametė pedagogo, mokslininko, teisininko, teisinės valstybės kūrėjo patirtis prisidės prie atsakingos ir teismų bendruomenei itin reikšmingos Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos veiklos“, – sakė šalies vadovas.

J. Prapiestis į Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos nario ir pirmininko pareigas paskirtas po to, kai iš jų savo noru atsistatydino teisininkė, mokslininkė Lina Mikalonienė.

Atrankos komisija trejiems metams sudaroma iš septynių asmenų. Tris jos narius teisėjus skiria Teisėjų taryba, keturis visuomenės atstovus – Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą