Įvairenybės

Prezidentas pasirašė įstatymą dėl prisijungimo prie Tarptautinės energetikos agentūros

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtą įstatymą „Dėl Susitarimo dėl tarptautinės energetikos programos ratifikavimo“.

Šiuo įstatymu Lietuva jungiasi prie Tarptautinės energetikos agentūros (TEA), kuri siekia užtikrinti patikimą, konkurencingą ir švarią energiją savo narėms ir už jų ribų, taip pat ji yra pasaulinio dialogo energetikos klausimais centras, kurio veikla apima visą energetikos klausimų spektrą.

„Tiesioginis dalyvavimas TEA veikloje Lietuvai leis sparčiau siekti energetikos sektoriaus transformacijos ir klimatui neutralios energetikos tikslų, taip pat dalintis savo ir perimti kitų narių gerąsias veiklos praktikas energetikos srityje“, – teigia Prezidentas.

TEA yra autonomiškai Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos sudėtyje veikianti tarptautinė organizacija. Ji vienija valstybes, tarp kurių yra pačios stipriausios ekonomikos: Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija, Jungtinė Karalystė, Kanada, Austrija, Belgija, Danija, Liuksemburgas, Šveicarija, Nyderlandai ir kt.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą