Studijos

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl kompozitoriaus Vidmanto Bartulio netekties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl kompozitoriaus Vidmanto Bartulio mirties.

Pasak valstybės vadovo, Lietuva atsisveikina su vienu garsiausių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių, ateities kartoms palikusiu itin gausų muzikos kūrinių lobyną.

Daugialypis V. Bartulio talentas skleidėsi įvairiausiuose žanruose. Kompozitorius kūrė simfonijas, kamerinius kūrinius, operas, vokalinę, elektroninę muziką, aranžavo liaudies dainas, yra parašęs muziką daugiau nei šimtui spektaklių. Šis kūrėjas išsiskyrė ypatingu produktyvumu, plačiu stiliaus bei nuotaikų diapazonu ir drąsa leistis į eksperimentus. V. Bartulio kūriniai nuolat skamba įvairiuose naujosios muzikos festivaliuose Lietuvoje, taip pat ir užsienyje.

V. Bartulio nuopelnai valstybei buvo įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija ir kitais svarbiais apdovanojimais.  

Dėl šios netekties šalies vadovas liūdi kartu su V. Bartulio šeima, artimaisiais ir reiškia užuojautą visai Lietuvos muzikų bendruomenei.

Pranešimą paskelbė: Ieva Elenbergienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą