Įvairenybės

Prezidentas: NATO sąjungininkų vienybė ir budrumas dabar yra ypač svarbūs

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Šiaurės Atlanto tarybos penktadienį priimtą pareiškimą dėl situacijos Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje. Šalies vadovo teigimu, tai nepaprastai svarbus sąjungininkų vienybės ir solidarumo ženklas, remiantis Lenkiją, Lietuvą ir Latviją.

NATO pareiškime yra smerkiama A. Lukašenkos režimo vykdoma hibridinė ataka, nukreipta prieš Lenkiją, Lietuvą ir Latviją, bei nelegalios migracijos instrumentalizavimas, siekiant daryti politinį spaudimą šalims.

„NATO sąjungininkės solidarizuojasi su Lenkija, Lietuva, Latvija bei kitomis šios situacijos paveiktomis NATO šalimis ir palaiko priemones, paremtas pagrindinėmis vertybėmis ir galiojančia tarptautine teise, kurių sąjungininkės imasi individualiai ir kolektyviai reaguodamos į situaciją, kai būtina glaudžiai koordinuoti veiksmus su pagrindiniais tarptautiniais partneriais“, – teigiama NATO pareiškime. 

Išplatintame pareiškime NATO teigia, kad sąjungininkai išliks budrūs ir sieks užkirsti kelią tolesniam padėties eskalavimui ir galimoms provokacijoms iš Baltarusijos režimo prie sienų su Lenkija, Lietuva ir Latvija.

NATO ragina Baltarusiją nutraukti šiuos veiksmus, gerbti žmogaus teises ir pagrindines laisves bei laikytis tarptautinės teisės.

Prezidentas atkreipia dėmesį, kad NATO sąjungininkų vienybė ir pasirengimas veikti kartu ypač svarbūs dabartiniame saugumo situacijos kontekste.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą