Įvairenybės

Prezidentas NATO sąjungininkams: atėjo laikas pereiti nuo atgrasymo prie priešakinės gynybos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo darbo vizitą Briuselyje. Ketvirtadienį šalies vadovas dalyvavo neeiliniame Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) viršūnių susitikime. NATO valstybių vadovai aptarė pagalbos Ukrainai priemones ir NATO rytinio flango stiprinimo klausimus.

Lietuvos Prezidentas NATO lyderiams akcentavo būtinybę sustiprinti NATO rytinį flangą. „Atėjo laikas NATO kuo skubiau pereiti nuo atgrasymo prie priešakinės gynybos. Tai ypač aktualu NATO rytiniame flange, kur būtina didinti sąjungininkų pajėgas ir stiprinti oro gynybą. Lietuva yra pasiruošusi priimti didesnes sąjungininkų pajėgas ir suteikti visą reikiamą infrastruktūrą ir pagalbą mūsų valstybės teritorijoje“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas, kreipdamasis į NATO valstybių vadovus, teigė, kad Rusijos pradėtas didelio masto karas prieš Ukrainą sukrėtė Vakarų pasaulį, tarptautinę bendruomenę ir aiškiai parodė, kad Rusija kelia egzistencinę grėsmę Europos ir viso pasaulio saugumui. Šalies vadovas teigė, kad akivaizdžiai Ukraina nėra vienintelis ir galutinis Putino tikslas, ir Rusija tęs karinę agresiją, jeigu Vakarai jos nesustabdys. 

Prezidento teigimu, būtina stiprinti visapusišką politinę ir karinę paramą Ukrainai. Pasak šalies vadovo, Vakarų pareiga yra suteikti Ukrainai visas įmanomas priemones gintis, tarp jų ir karines, nes šiandien ukrainiečiai krauju ir gyvybėmis gina ir mūsų vertybes.

Prezidentas kvietė NATO sąjungininkes imtis iniciatyvos skubiai spręsti humanitarinę katastrofą Mariupolyje ir kitose Rusijos puolamose ir apgultose Ukrainos vietovėse. Šalies vadovo teigimu, NATO turi imtis aktyvaus vaidmens ir neleisti, kad žiaurūs nusikaltimai žmonijai vyktų XXI amžiuje Europos teritorijoje.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą