Politika ir teisė

Prezidentas Miunchene: Ukrainos pergalė turi tapti visų demokratinių šalių tikslu

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo Miuncheno saugumo konferencijoje vykusioje diskusijoje ir joje pabrėžė, kad svarbiausias bendras demokratinio pasaulio tikslas šiandien yra Ukrainos pergalė prieš agresorę Rusiją, o svarbiausi šios pergalės elementai – stiprus transatlantinis ryšys, ryžtas ginti demokratijos vertybes.

Kreipdamasis į Vokietijoje susirinkusius valstybių vadovus ir saugumo ekspertus, Prezidentas akcentavo, kad, net ir Ukrainai pasiekus pergalę mūšio lauke, Rusijos grėsmė žemynui niekur nedings, todėl Europos valstybės privalo imtis didesnių gynybos išlaidų įsipareigojimų, būtinų užtikrinant atgrasymo ir gynybos patikimumą bei efektyvumą.

Viešoje diskusijoje Lietuvos Prezidentas dalyvavo kartu su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen ir JAV Senato mažumos lyderiu Mitchu McConelliu.

„Brutali Rusijos agresija prieš Ukrainą nebuvo netikėta. Metų metus V. Putinas garsiai ir aiškiai deklaravo savo tikslus ir siekį atkurti Sovietų imperiją. Mes girdėjome jį kalbant apie tai čia, Miunchene, 2007 metais. Ar pamenate? Ukraina visada buvo jo imperinės vizijos taikiniu. Ir neturėkime iliuzijų – jei Putinui pasiseks Ukrainoje, agresija tęsis“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos valstybės vadovas pažymėjo, kad viso pažangaus ir demokratinio pasaulio pareiga yra padėti Ukrainai laimėti karą, o vienas svarbiausių šios pergalės elementų – stiprus ir niekuo nepakeičiamas transatlantinis ryšys bei Jungtinių Amerikos Valstijų lyderystė užtikrinant Europos saugumą.

„Gyvename sudėtingu metu. Turime tik tiek laiko, kiek jo mums iškovoja Ukraina mūšio lauke, ir neturime teisės švaistyti šio laiko veltui“, – tarptautinei bendruomenei Miuncheno saugumo konferencijoje sakė Lietuvos Prezidentas.

Kreipdamasis į pasaulio lyderius, Lietuvos vadovas pabrėžė NATO viršūnių susitikimo Vilniuje, kuris vyks šių metų liepą, reikšmę ir svarbiausius tikslus: priešakinės gynybos principo Baltijos regione ir Aljanso rytiniame flange įgyvendinimą, naujų gynybos planų patvirtinimą ir gynybos biudžetų didinimą.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą