Politika ir teisė

Prezidentas: Lietuva ir toliau rems Ukrainos teritorinį vientisumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu, su kuriuo aptarė šalių vidaus politikos aktualijas, regioninį bendradarbiavimą, saugumo situaciją Ukrainoje.   

Prezidentai aptarė Normandijos ketverto susitikimo rezultatus ir konflikto Donbase sprendimo progresą. Lietuva išreiškė tvirtai palaikanti Ukrainos pastangas užtikrinti teritorinį vientisumą ir suverenitetą visoje Ukrainos teritorijoje.

Lietuvos vadovas pasveikino Prezidento V. Zelenskio iniciatyvą sukurti daugiašalę platformą spręsti Krymo aneksijos nepripažinimo klausimui tarptautinėje arenoje ir užkirsti keliui tolesniems žmogaus teisių pažeidimams pusiasalyje.

Lietuvos Prezidentas pabrėžė nuolat stiprėjantį Ukrainos bendradarbiavimą su NATO, taip pat užtikrino Lietuvos paramą Ukrainai euroatlantinės integracijos kelyje.

Šalių vadovai aptarė įtemptą situaciją kaimyninėje Baltarusijoje. Sutarta vieningai remti Baltarusijos pilietinę visuomenę, kovojančią už demokratines vertybes ir žmogaus teises. „Matome, kad dabartinė padėtis negerėja. Todėl ypač svarbus ES sankcijų Baltarusijos režimui išplėtimas. Sveikiname Ukrainos sprendimą prisijungti prie ES įvesto sankcijų paketo Baltarusijos režimui“, – teigė Prezidentas. Šalies vadovas informavo Ukrainos lyderį apie lapkričio 24 d. vykusio pokalbio su pilietinės visuomenės lydere Sviatlana Cichanouskaja rezultatus. Prezidentas akcentavo, kad Lietuva tikisi nuolatinio Ukrainos solidarumo dėl atsisakymo pirkti elektrą iš aplinkos ir branduolinės saugos reikalavimų neatitinkančios Astravo atominės elektrinės.

Lietuvos vadovas šiais metais planavo lankytis Ukrainoje, tačiau vizitą teko atidėti dėl karantino suvaržymų. Lyderiai sutarė surengti Ukrainos reformų konferenciją Vilniuje 2021 m. liepos mėnesį.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą