Teisėsauga, kriminalai

Prezidentas kreipiasi į Teisėjų tarybą dėl kandidatų į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą su prašymu patarti dėl teikimo Seimui skirti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus Artūrą Driuką ir Egidiją Tamošiūnienę Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjais.

Šalies vadovo vertinimu, šie puikiai žinomi ir gerbiami teisėjų bendruomenės nariai yra nepriekaištingos reputacijos, pasižymi išskirtine asmenine ir profesine kompetencija, taip pat yra sukaupę solidų teisinio darbo stažą.

A. Driukas turi daugiau kaip 36 metų teisinio darbo patirtį. Teisėjo karjerą kandidatas pradėjo 1995 m. Druskininkų miesto apylinkės teisme. 1999–2003 m. laikotarpiu A. Driukas ėjo LAT teisėjo pareigas, buvo ilgametis Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas.

2018 m. kandidatas į LAT apgynė daktaro disertaciją tema „Materialiosios privatinės teisės terminai“. Jis aktyviai vykdo mokslinę ir pedagoginę veiklą Vilniaus universiteto Teisės fakultete civilinės, civilinio proceso ir nemokumo teisės, teisminės mediacijos tematika.

Kandidatas į LAT teisėjus aktyvus ir teismų savivaldoje. A. Driukas laikytinas vienu iš teisminės mediacijos pradininkų Lietuvoje. Nuo 2015 m. jis yra Teisėjų tarybos sudarytos Teisminės mediacijos komisijos pirmininkas, priklauso Europos mediatorių asociacijai (GEME). 2016 m. jam įteiktas Teisėjų tarybos apdovanojimas už aktyvią veiklą teisminės mediacijos srityje.

E. Tamošiūnienė turi daugiau kaip 23 metų teisinio darbo patirtį. Ilgą laiką kandidatė vertėsi advokato profesine praktika, o nuo 2013 m. ji eina teisėjo pareigas Lietuvos apeliaciniame teisme. E. Tamošiūnienė buvo ir šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė.

2006 m. kandidatė į LAT apgynė daktaro disertaciją tema „Teismo vaidmuo vykdymo procese“. E. Tamošiūnienė aktyviai vykdo mokslinę ir pedagoginę veiklą Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Jos mokslinės ir profesinės veiklos interesų kryptys – Europos Sąjungos civilinio proceso teisė, civilinio proceso teisė, vykdymo teisė. E. Tamošiūnienė yra viena iš keleto Lietuvos mokslininkų, besigilinančių į vykdymo proceso problematiką.

Kandidatė į LAT teisėjus taip pat aktyviai dalyvauja teismų savivaldoje, nuo 2020 m. lapkričio mėnesio yra Teisėjų tarybos narė, pirmininko pavaduotoja. E. Tamošiūnienė yra Europos veiksmingo teisingumo komisijos (CEPEJ) narė.

Kandidatus tinkamiausiais eiti LAT teisėjų pareigas pripažino Pretendentų į teisėjus atrankos komisija.

Pagal Konstituciją LAT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas Respublikos Prezidento teikimu. Dėl teisėjų paskyrimo, paaukštinimo, perkėlimo ar atleidimo iš pareigų Respublikos Prezidentui pataria speciali įstatymo numatyta teisėjų institucija – Teisėjų taryba.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą