Įvairenybės

Prezidentas kariams: šiandien vėl esame pirmoji laisvės gynėjų grandis

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį, Kariuomenės dienos išvakarėse, aplankė Lietuvos karius, vykdančius užduotis prie valstybės sienos.

Lankydamasis Druskininkuose įsikūrusioje Lietuvos kariuomenės Priešakinėje operacijų bazėje Prezidentas pažymėjo, kad šiandien, kaip ir prieš 103 metus, efektyvi Lietuvos gynyba neįmanoma be stiprios, tinkamai aprūpintos kariuomenės, be motyvuotų, aukštos kovinės dvasios, gerai parengtų karių.

„Tvirta ir nepalaužiama, pasiruošusi reaguoti į bet kokias grėsmes Lietuvos kariuomenė yra mūsų laisvės skydas. Sienų kontrolė yra vienas svarbiausių suverenios valstybės požymių. Lietuvos kariuomenė čia ir dabar ne tik padeda apsaugoti Lietuvos valstybės sieną, bet ir gina valstybės nepriklausomybę“, – į karius kreipėsi šalies vadovas.

Prezidentas priminė, kad prieš 103 metus bolševikams peržengus valstybės sieną Lietuvos kariuomenė susikūrė savanorių pagrindu ir išstūmė priešus. Šalies vadovas padėkojo šiandienos savanoriams, šauliams, vietos ir verslo bendruomenėms, visiems, kurie iššūkių akivaizdoje susitelkė padėti kariams ir pasieniečiams, kitaip pasiryžo prisidėti prie krašto gynybos.

„Lietuvos kariuomenė semiasi stiprybės ir iš šimtamečių Lietuvos karybos tradicijų, ir iš Lietuvos partizanų kovos. Šiandien vėl patiriame agresyvų spaudimą iš Rytų. Šiandien vėl esame pirmoji laisvės gynėjų grandis. Stovime šioje grandyje kartu su NATO sąjungininkais – vieningi ir atsparūs“, – kariams sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė karių, padedančių saugoti Lietuvos sieną, profesionalumą, kovinę dvasią ir ištikimybę. Prezidentas – vyriausiasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadas – pasveikino Lietuvos karius su profesine švente ir padėkojo jiems už garbingai atliekamas pareigas.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą