Verslas

Prezidentas JAV verslams: Lietuva yra puiki kryptis investicijoms ir verslo plėtrai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia darbo vizitą Filadelfijoje, JAV. Šeštadienį šalies vadovas susitiko su verslininkais. Susitikime taip pat dalyvavo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

„Lietuvos ir JAV ekonominis bendradarbiavimas – tiesioginės investicijos ir prekyba lietuviškos kilmės prekėmis – 2021m. pastebimai išaugo. Turime didelį potencialą spartų ekonominio bendradarbiavimo tempą įvairiose verslo srityse išlaikyti ir stiprinti“, – teigė Prezidentas.

Kreipdamasis į JAV verslo bendruomenę, šalies vadovas sakė, kad Amerikos lietuvių verslininkų ir ekonominės diplomatijos indėlis į dvišalio transatlantinio bendradarbiavimo plėtrą yra itin svarbus. Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva yra šalis su perspektyvia, dinamiška ir sparčiai augančia ekonomika, todėl JAV, Kanados įmonėms galėtų būti patrauklia investicijų kryptimi.

Pasak  Prezidento, Lietuva užsienio investuotojams gali pasiūlyti puikių talentų, tvarią energetikos sistemą, makroekonominį atsparumą, žinias gyvybės mokslų, dirbtinio intelekto, informacinių technologijų ir kitose srityse.

JAV yra antra pagal dydį lietuviškos kilmės prekių rinka (2021 m. prekių eksporto į JAV augimas – 72 proc.). Sukauptos tiesioginės JAV investicijos Lietuvoje išaugo nuo 317 mln. eurų 2020 m. pabaigoje iki 603 mln. eurų 2021 m. pabaigoje.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą