Įvairenybės

Prezidentas: JAV vaidmuo yra esminis užtikrinant NATO rytinio flango saugumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį nuotoliniu būdu susitiko su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda ir Slovakijos Prezidente Zuzana Čaputova. Pokalbis skirtas pasirengti kitą savaitę Varšuvoje vyksiančiam Bukarešto devyneto šalių vadovų susitikimui su JAV Prezidentu Joe Bidenu.

Nuotoliniame pokalbyje Lietuvos, Lenkijos ir Slovakijos Prezidentai aptarė regiono saugumo klausimus, Rusijos karą Ukrainoje ir paramą prieš agresorių kovojančiai šaliai, taip pat – pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

Pasak Lietuvos vadovo, JAV vaidmuo yra esminis užtikrinant NATO rytinio flango saugumą. Situacija regione dar ilgai išliks įtempta, todėl Aljanso išlaidos gynybai turi didėti, o karinė pramonė dirbti visu pajėgumu. Šalies vadovas pokalbio metu akcentavo ir pasirengimą Vilniaus viršūnių susitikimui.

„NATO viršūnių susitikimas Vilniuje bus savalaikė proga priimti sprendimus, pastiprinsiančius tiek mūsų regiono, tiek viso Aljanso saugumą. Svarbu ne tik įgyvendinti Madride priimtus sprendimus, bet ir judėti toliau: sutarti dėl atnaujintų regioninių gynybos planų, stiprinti oro gynybą, didinti išlaidas gynybai. Drauge turime siekti, kad išlaikytume Aljanso vienybę ir ryžtą“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos, Lenkijos ir Slovakijos vadovai taip pat aptarė paramos Ukrainai klausimus. Prezidentas pabrėžė, kad karui įžengus į lemiamą fazę yra svarbu užtikrinti nepertraukiamą karinę pagalbą ir atliepti ukrainiečių poreikius mūšio lauke.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą