Studijos

Prezidentas jauniesiems mokslininkams: Jūsų ambicijos – įkvepiantis pavyzdys valstybei

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį sveikindamas mokslininkus – geriausių 2020 m. daktaro disertacijų autorius – pabrėžė, kad kiekvieno iš jų sėkmė reiškia visos valstybės sėkmę.

„Lietuvai visada buvo ir bus reikalingi aukštos kvalifikacijos ir plataus akiračio ekspertai. Kartais jų svarbą išryškina kritinės situacijos, tokios kaip koronaviruso pandemija. Tačiau savo dalyko žinovų mums reikia kiekvieną dieną, kad sklandžiai vyktų visuomeniniai, kultūriniai, ekonominiai procesai“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, įkvepiantis jaunųjų mokslininkų pavyzdys leidžia tikėtis, kad Lietuvos mokslo politikoje taip pat gali rastis daugiau sveikų ambicijų ir permainų alkio. Tik nuosekliai ugdydami talentus ir sudarydami jiems galimybes veikti, galime tikėtis reikšmingo mokslo žinių ir inovacijų proveržio. Todėl, šalies vadovo teigimu, labai svarbu, kad politinių partijų susitarimas dėl Lietuvos švietimo politikos greičiau atvertų naujų galimybių visai Lietuvos mokslo bendruomenei.

Geriausios humanitarinių ir socialinių mokslų disertacijos nominacijos nugalėtoja šiais metais tapo Vilniaus universitete Živilės Pabijutaitės apginta disertacija „Klasikiniai ir šiuolaikiniai nedeterministinės temporalinės logikos modeliai: semantinio kompatibilizmo pranašumas“. Geriausia gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos, bei žemės ūkio mokslų disertacija pripažintas Kauno technologijos universitete Artiomo Magomedovo apgintas mokslo darbas „Karbazolo ir hidrazono fragmentus turinčios skyles transportuojančios medžiagos: sintezė, savybės ir pritaikymas perovskitiniuose saulės elementuose“.

Jau penkioliktus metus vykstančiam geriausios disertacijos konkursui buvo pateikta 71 disertacija. 39 iš jų apgintos gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio srityse, likusios 32 – socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. 2021 m. autoritetinga Lietuvos mokslininkų komisija, sudaryta iš 204 ekspertų, atrinko geriausias disertacijas. Laureatais iš viso pripažinti 10 jaunųjų mokslininkų. Visiems jiems buvo įteikti Prezidento sveikinimo raštai.

Renginyje taip pat dalyvavo 2019 m. geriausių disertacijų autoriai, kurių apdovanojimo iškilmės pernai pirmą kartą įvyko nuotoliniu būdu.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą