Politika ir teisė

Prezidentas ir pirmoji ponia dalyvavo Japonijos Imperatoriaus inauguracijos ceremonijoje

Antradienis, spalio 22 d. (Tokijas). Šalies vadovas Gitanas Nausėda su sutuoktine Diana Nausėdiene dalyvavo šventinėje Japonijos Imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremonijoje. Iškilmėse šalies vadovas su pirmąja ponia oficialiai pasveikino Imperatorių ir išklausė jo inauguracijos kalbą.

„Linkime Imperatoriui, garbingam Chrizantemų sosto atstovui, kurti ir puoselėti klestinčią Japoniją. Tegul jo valdymo laikotarpis – Harmonijos era – įsimena šalies atvirumu pasauliui, taikos, dialogo ir laisvės idėjų sklaida“, – sakė Prezidentas.

Į Japonijos Imperatoriaus inauguracijos ceremoniją buvo pakviesti beveik 200 pasaulio valstybių vadovai ir diplomatinių misijų atstovai. Sveikinimo kalbą Imperatoriui sakė Japonijos Ministras Pirmininkas Shinzo Abė.

Lietuvos Prezidentas, sveikindamas Japonijos Imperatorių, pasidžiaugė glaudžiais Lietuvos ir Japonijos istoriniais ir kultūriniais ryšiais, priminė Imperatoriaus Akihito vizitą Lietuvoje 2017 metais. Šalies vadovas informavo, kad 2020-ieji Lietuvoje paskelbti humanisto ir diplomato Čiunės Sugiharos metais.

Kitą dieną šalies vadovas susitiks su Parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamoriu Oshima, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės vadovu Hirofumiu Nakasone, Lietuvos garbės konsulais. Lietuvos Respublikos Prezidento dienotvarkėje numatytas lankymasis ir atidarymo kalbos sakymas Lietuvos ir Japonijos verslo forume bei susitikimas su didžiausių Japonijos korporacijų, planuojančių investicijas Lietuvoje, vadovais.

Pirmoji ponia lankysis Keio universitete, Retų ir nediagnozuotų ligų centre, Medicininių tyrimų ir plėtros agentūroje bei Lietuvos dizainerių ir kūrybinių industrijų savaitės renginyje.

Naruhito yra 126-asis Japonijos Imperatorius. Apsilankymas Japonijoje yra pirmasis Lietuvos Respublikos Prezidento darbo vizitas šioje šalyje nuo 2001 metų.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą