Studijos

Prezidentas ir pirmoji ponia dalyvaus renginiuose Valstybės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė antradienį, liepos 6 d., dalyvaus Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienai skirtuose renginiuose.

9.00 val. Prezidento rūmų Baltojoje salėje vyks Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija, kurioje šalies vadovas už išskirtinius darbus ir Lietuvos vardo garsinimą apdovanos Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

11.40 val. Prezidentas su pirmąja ponia Prezidento rūmuose pasitiks Europos Vadovų Tarybos Prezidentą Charles‘į Michelį ir Ukrainos Prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Vidurdienį Simono Daukanto aikštėje šalies vadovas kartu su užsienio svečiais pasveikins Lietuvos žmones Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje.

12.30 val. Prezidentas dalyvaus šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

15.00 val. Prezidentas kartu su LRT kviečia visus istorijos mylėtojus prisijungti prie renginio „Dalinkimės istorija“ Prezidento rūmų parke.

19.00 val. Prezidentas rengia tradicinį Valstybės dienos priėmimą. Šia sena tradicija suburiami ir pagerbiami valstybei nusipelnę žmonės iš skirtingų valstybės gyvenimo sričių ir skirtingų Lietuvos regionų. Šiemet Valstybės diena sutampa su karantino pabaiga, taigi, atsiranda dar vienas papildomas šventės dėmuo, susijęs su pasibaigusiu sunkios kovos su pandemija etapu.

20.55 val. viso pasaulio lietuvius, nepriklausomai nuo to, kas jie yra ir kur gyvena, kokių nuomonių ir pažiūrų laikosi, Prezidentas pakvies kartu giedoti Tautišką giesmę.

„Valstybės dieną vienu metu visame pasaulyje kartu giedoti Tautišką giesmę – labai prasminga ir svarbi XXI a. gimusi tradicija, kurią, tikiu, perduosime ir ateities kartoms. Himno giedojimas ne tik suvienija mus visus, susibūrusius čia ir dabar, bet ir jungia mus su mūsų tėvų ir protėvių kartomis, įkvepia mums drąsos ir ryžto įsipareigoti darbui vardan tos Lietuvos“, – sako šalies vadovas.

21.05 val. Prezidentas su ponia Diana ir Ukrainos Prezidentu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kieme stebės A. Ponchielli operą „Lietuviai“.

Valstybės dieną kviečiame švęsti atsakingai, laikytis rekomenduojamų saugumo reikalavimų. Šventinę renginių transliaciją bus galima stebėti per LRT televiziją.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą