Verslas

Prezidentas Gitanas Nausėda JAV susitiko su Lietuvoje sparčiai augančios sveikatos paslaugų įmonės „AmerisourceBergen“ vadovu

Rugsėjo 21 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vizito Niujorke metu, susitiko su Lietuvoje besiplečiančios JAV įmonės, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo lyderės „AmerisourceBergen“ Prezidentu, valdybos pirmininku Steve Collis. Susitikimo metu Prezidentas su vienos didžiausių JAV bendrovių vadovu aptarė tolimesnius įmonės plėtros planus Lietuvoje ir šalies investicinę aplinką.

Šiemet „AmerisourceBergen“, daugiausia dėmesio skirianti farmacijos preparatų platinimui, mini penktąsias veiklos Lietuvoje metines. Prieš trejus metus įmonė Lietuvoje atvėrė kompetencijų centro duris, kuriame šiandien dirba per 300 darbuotojų. Per artimiausius kelerius metus bendrovė planuoja šalyje sukurti daugiau kaip 400 naujų darbo vietų.

Džiaugiamės, kad „AmerisourceBergen“ plečia veiklą Lietuvoje ir įdarbina didelį skaičių žmonių. Labai tikiuosi, kad įmonės plėtra mūsų šalyje tęsis ir toliau. Užtikriname investicinę aplinką, pasižyminčią saugumu, išvystyta infrastruktūra, stabiliu ekonomikos augimu ir talentingais gyventojais“, – susitikimo metu sakė Prezidentas G. Nausėda.

Kalbėdamas apie priežastis ne tik įsteigti bendrovės padalinį Lietuvoje, bet ir toliau čia vykdyti verslo plėtrą, „AmerisourceBergen“ vadovas S. Collis akcentavo patrauklią šalies investicinę aplinką.

„Lietuva turi itin dideles galimybes ir gerus gebėjimus pritraukti stambius investuotojus bei tarptautines bendroves. Pirmiausia ji pasižymi aukštu talentų, galinčių kalbėti keliomis kalbomis, kalibru. Be to, čia visada jaučiamės išgirsti – koordinacija su valstybės institucijomis, akademiniu sektoriumi ir verslo pasauliu yra labai artima. Tai leidžia užtikrintai čia investuoti ir toliau“, – teigė „AmerisourceBergen“ valdybos pirmininkas.

Lietuvą laiko vienu strateginių taškų

„AmerisourceBergen“ yra viena didžiausių JAV akcinių bendrovių, patenkanti į „Fortune 500“ sąrašo dešimtuką. Įmonė teikia vaistų platinimo paslaugas ir sprendimus, paspartinančius produktų kūrimą ir tiekimą.

Dar 2012 m. „AmerisourceBergen“ įsigijo specializuotas logistikos paslaugas teikiančią bendrovę „World Courier“, atlikusią svarbią rolę platinant „Pfizer/BioNTech“ vakciną nuo COVID-19 viruso visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą.

Vilniuje veikiantis „AmerisourceBergen“ globalių paslaugų centras yra sparčiausiai augantis padalinys už JAV ribų, įdarbinęs virš 300 aukštos kvalifikacijos darbuotojų IT, finansų ir apskaitos, personalo valdymo, klientų aptarnavimo, kokybės valdymo ir kitose srityse. Taip pat „AmerisourceBergen“ Lietuvoje priklauso specializuotas „World Courier“ logistikos verslo padalinys, „Armila“ – ketvirta didžiausia šalyje vaistų didmenininkė – bei vaistinių tinklas „Ramunėlės vaistinė“.

„Lietuva jau kuris laikas yra vienas iš kertinių „AmerisourceBergen“ plėtros taškų – šios strategijos laikysimės ir toliau. Neabejojame, kad Lietuva ir toliau pilnai atliepti mūsų augančius poreikius darbo rinkoje, o šalies institucijos ir toliau noriai bendradarbiaus su verslu“, – sako Lukas Jankauskas, „AmerisourceBergen“ vadovas Lietuvoje.

Apie „AmerisourceBergen“

„AmerisourceBergen“ kuria teigiamą poveikį žmonių ir bendruomenių sveikatai visame pasaulyje, skatindama vaistų ir sveikatos priežiūros produktų kūrimą ir tiekimą. Kaip pirmaujanti pasaulinė sveikatos priežiūros įmonė, daugiausia užsiimanti vaistų platinimu ir sprendimų gamintojams, vaistinėms ir tiekėjams kūrimu, mes kuriame neprilygstamą prieinamumą, efektyvumą ir patikimumą žmonių ir gyvūnų sveikatai. 42 tūkst. mūsų pasaulinės komandos narių siekia bendro tikslo – vieningai kurti sveikesnę ateitį. „AmerisourceBergen“ užima 10 vietą „Fortune 500“ reitinge, o įmonės metinės pajamos viršija 200 mlrd. JAV dolerių. Sužinokite daugiau adresu https://amerisourcebergen.com/

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”

Parašykite komentarą