Sveikata

Prezidentas: Farmacijos įstatymo pataisų įsigaliojimas nukeliamas paskutinį kartą, privalome pasiruošti pokyčiams

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Farmacijos įstatymo pataisas, praėjusią savaitę priimtas Seime. Pataisos numato įstatymo įsigaliojimo termino nukėlimą dvejiems su puse metų – t. y. tik nuo 2023 m. liepos 1 d. vaistinėse privalės dirbti ne mažiau nei vienas vaistininko išsilavinimą turintis asmuo.

Pasak šalies vadovo, šis Farmacijos įstatymo įsigaliojimo datos nukėlimas siejamas su beprecedente koronaviruso plitimo situacija šalyje. Pokyčiai farmacijos sektoriuje šiuo metu dar labiau apsunkintų pastangas efektyviai kovoti su pandemija. Vis tik Lietuvos vadovas pabrėžia, kad šis Farmacijos įstatymo įsigaliojimo termino nukėlimas privalo būti paskutinis, o farmacijos sektorius jau dabar turi ruoštis būsimiems pokyčiams.

„Pandemijos sukelta farmacijos sektoriaus apkrova šiuo metu negali būti padidinta dar ir Farmacijos įstatymo pataisų įsigaliojimo įgyvendinimu. Manau, tai trukdytų efektyviai kovoti su pandemija. Vis tik tai nereiškia, kad įstatymo įsigaliojimo termino nukėlimas būtų toleruotinas įprastomis aplinkybėmis, nes tai pakirstų piliečių pasitikėjimą valdžios sprendimų nuoseklumu. Jau dabar farmacijos sektorius turi ruoštis artėjantiems pokyčiams, kad pacientams būtų užtikrinama nuolatinė kokybiška farmacinė paslauga bei atstovaujama žmonių, o ne suinteresuotų šalių interesams“, – teigė Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą