Verslas

Prezidentas: Europos Sąjunga stiprina savo finansinį stabilumą

Antroji Europos Vadovų Tarybos (EVT) diena Briuselyje buvo skirta ES lyderių diskusijai apie Europos stabilumo mechanizmo reformą, pažangą kuriant ES bankų ir kapitalo rinkų sąjungas, kovą su terorizmu, taip pat situacijos Pietų kaimynystėje aptarimui.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino 2020 m. lapkričio mėnesio Euro grupės susitikime priimtus sprendimus dėl Europos stabilumo mechanizmo sutarties pakeitimų ir jos veikimo kaip ankstyvo finansinio stabilumo aktyvavimo priemonės. „Šie sprendimai yra ypač reikšmingi siekiant stiprinti rizikų finansiniame sektoriuje valdymą, užtikrinant finansinio sektoriaus tvarumą ir stabilumą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas teigė, kad Lietuva palaiko Europos Komisijos ataskaitas dėl bankų sąjungos kūrimo užbaigimo ir kapitalo rinkų sąjungos sukūrimo, pabrėždamas šių iniciatyvų svarbą ES ekonomikos atsparumui, finansiniam stabilumui, konkurencingumui bei įmonių prieigos prie finansų didinimui.

ES šalių vadovai išreiškė solidarumą su terorizmo atakas patyrusiomis ES valstybėmis ir pažymėjo, kad būtina stiprinti bendradarbiavimą saugumo ir kovos su terorizmu srityse tiek su tarptautinėmis organizacijomis, tiek su šalimis partnerėmis. Taip pat būtina užtikrinti ES išorinių sienų apsaugą ir stebėseną, kovoti su internetu platinama teroristinio pobūdžio informacija.

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su ES Pietų partnerystės šalimis, šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva yra suinteresuota stabilumu, gerovės augimu ir taikos išlaikymu ES kaimynystėje. „ES turi būti aktyviai įsitraukusi į teisės viršenybės, pagarbos žmogaus teisėms, demokratijos principų sklaidą ne tik Pietų, bet ir Rytų kaimynystės šalyse. Turime efektyviai išnaudoti naujai sukurtus Europos taikos palaikymo, kaimynystės ir vystomojo bendradarbiavimo finansinius instrumentus“, – sakė Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą