Politika ir teisė

Prezidentas dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda gegužės 24 d. išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Vadovų Tarybos sesijoje.

Pirmadienio vakaro diskusijoje bus aptariami ES santykiai su Rusija, Jungtine Karalyste, situacija Artimuosiuose Rytuose bei š. m. birželio mėn. vyksiantis ES ir JAV aukščiausio lygio susitikimas.

Prezidentas taip pat planuoja iškelti klausimus, susijusius su blogėjančia žmogaus teisių ir laisvių padėtimi Baltarusijoje.

Prezidentas informuos ES lyderius apie beprecedentį įvykį – sekmadienį Baltarusijos režimo organizuotą reisu į Vilnių skridusio civilinio lėktuvo priverstinį nutupdymą Minske, siekiant suimti Baltarusijos opozicijos lyderį Romaną Protasevičių. Šalies vadovas kvies ES lyderius skubiai imtis veiksmų, kad būtų užtikrintas tarptautinės civilinės aviacijos saugumas ir kad panašūs incidentai nepasikartotų.

Gegužės 25 d. sesiją planuojama skirti klimato kaitai ir pandemijos valdymui. Šalies vadovas pabrėš Lietuvos poziciją dėl nesaugios Astravo AE ir paragins Europos Komisiją artimiausiu metu parengti priemonių, siekiant užkardyti nesaugiose jėgainėse pagamintos elektros energijos patekimą į ES vidaus rinką, įvedimo vertinimą.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą