Politika ir teisė

Prezidentas: būtini sąjungininkų koordinuoti veiksmai stiprinant NATO rytinį flangą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Kaune susitiko su Rumunijos, Lenkijos ir Latvijos Prezidentais. Susitikime šalių vadovai aptarė saugumo ir gynybos, NATO rytų flango stiprinimo, istorinės atminties ir kovos su dezinformacija klausimus, paramą Ukrainai ir sankcijas Rusijai.

Lietuvos vadovas susitikimo metu pabrėžė, kad NATO rytinio flango valstybėms yra kritiškai svarbu siekti Madrido viršūnių susitikimo įsipareigojimų įgyvendinimo, o NATO viršūnių susitikime Vilniuje siekti dar ambicingesnių regioninių gynybos planų. Pasak Prezidento, susitikimas Vilniuje bus puiki proga aptarti Ukrainos euroatlantinės integracijos aspiracijas ir nubrėžti aiškesnes perspektyvas.

Prezidentas pabrėžė, kad regiono šalių susitelkimas ir vienybė yra ypač svarbūs Rusijos karo Ukrainoje kontekste. Pasak šalies vadovo, reikia ir toliau tendencingai stiprinti regiono gynybinius pajėgumus, dirbti su sąjungininkais ir puoselėti transatlantinį ryšį.

„Mes gyvename Rusijos pašonėje jau šimtmečius ir kaip niekas kitas žinome, kad agresorius nebus sustabdytas nuolaidžiavimu. Todėl turime stiprinti savo gynybą, didinti paramą Ukrainai ir spaudimą Rusijai. O svarbiausia – turime išlikti vieningi, nes būtent tai yra didžiausia mūsų stiprybė“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat akcentavo kovos su dezinformacija ir istorinės atminties išsaugojimo svarbą. Pasak Prezidento, būtina imtis iniciatyvos formuojant istorinius naratyvus, kad viešoje erdvėje vyrautų faktais paremta informacija, o ne Kremliaus melas. Prezidentas pabrėžė, kad taip pat būtina didinti vakarų partnerių suvokimą apie komunizmo nusikaltimus nuolat keliant šią temą įvairiuose tarptautiniuose forumuose.

Kaune susitikę Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rumunijos Prezidentai priėmė bendrą pareiškimą dėl regiono saugumo ir euroatlantinės integracijos. Prezidentų pareiškime sutariama dėl koordinuotų veiksmų stiprinant rytinį NATO flangą, išreiškiama tvirta parama tolesnei Ukrainos ir Moldovos eurointegracijai, sutarta dėl būtinybės atliepti Ukrainos transatlantines aspiracijas.

Su pareiškimo tekstu galite susipažinti čia.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą