Politika ir teisė

Prezidentas: būtina užtikrinti sklandų piliečių grįžimą į Lietuvą, net Vyriausybei sugriežtinus parvykimo tvarką

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, su kuriuo aptartos Lietuvos piliečių grįžimo į Lietuvą galimybės, Vyriausybei nuo balandžio 1 dienos sugriežtinus parvykimo į Lietuvą tvarką. Šios dienos duomenimis, pagalbos iš valstybės grįžti į Lietuvą tikisi 180 piliečių.

„Susigrąžinimo procesas artėja prie pabaigos. Po repatriacijos į Lietuvą sugriežtinimo, kelias pirmas balandžio dienas bus suteikta išskirtinė galimybė piliečiams parvykti namo ES repatriaciniais skrydžiais, keltais, automobiliais. Tai – išimtys, vėliau grįžimo galimybių bus dar mažiau. Tad nuoširdžiai raginu piliečius registruotis, kad valstybė galėtų pasirūpinti jūsų grįžimu namo“, – sakė Prezidentas.

Skambučio metu užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pristatė naujausią piliečių grįžimo į Lietuvą statistiką ir organizuotą procesą. Kovo 30 dienos duomenimis, į Lietuvą jau grįžo 3253 šalies piliečiai. Dar keli šimtai piliečių Lietuvą pasiekė Europos Sąjungos ir kitų valstybių organizuotais repatriaciniais skrydžiais, tarpininkaujant Lietuvos diplomatinėms atstovybėms užsienyje.

Daug dėmesio skirta Užsienio reikalų ministerijos ir ambasadų bendradarbiavimui aptarti. Prezidentas padėkojo Užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos ambasadoms, misijoms ir konsulatams visame pasaulyje už aktyvų, efektyvų darbą, vykdant piliečių repatrijavimo procesą bei medicininių priemonių tiekimo į Lietuvą užtikrinimą. „Visi diplomatinių tarnybų darbuotojai padėjo įvykdyti konstitucinę pareigą ir įprasminti darbą Lietuvos žmonėms, išsibarsčiusiems po visą pasaulį“, – pridūrė šalies vadovas.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą