Politika ir teisė

Prezidentas atidarė ketvirtąjį Regionų forumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasveikino Prezidentūroje vykstančio Regionų forumo dalyvius.

Šalies vadovo inicijuotas kasmetinis Regionų forumas, skirtas svarbiausiems regionų politikos ir savivaldos plėtros klausimams aptarti, rengiamas jau ketvirtą kartą. Šiemet jo temos skirtos  savivaldos investicijų proveržio sritims, ypač didinant atsparumą energetikos iššūkiams bei tvarų skolos valdymą. Regionų forume dalyvauja visų Lietuvos savivaldybių merai arba atstovai, Vyriausybės nariai, politinių partijų lyderiai.

„Ne kartą sakiau ir kartosiu, kad negalime sau leisti švaistyti mūsų žmonių talentų ir gebėjimų. Tik tolygus Lietuvos regionų augimas, tikslingai išnaudojant jų potencialą, leis užtikrinti sklandžią valstybės ekonominę, socialinę, kultūrinę raidą. Nuo to priklausys ir visų Lietuvos žmonių gerovė“, – kreipdamasis į Regionų forumo dalyvius pabrėžė Prezidentas.

Pasak valstybės vadovo, valstybės institucijos negali ignoruoti sunkumų, su kuriais susiduria konkrečių regionų ar savivaldybių gyventojai. Nedera apsimesti, kad su iššūkiais įmanoma susitvarkyti be reikšmingo savivaldos, kuri visada bus arčiausiai gyventojų, indėlio.

„Mano tikslas – kad savivaldos žodis būtų kuo dažniau ne tik išklausomas, bet ir išgirstamas. Ypač dabartiniu metu, visai šaliai žengiant iš vienos krizės į kitą, mums reikalingas būtent toks įsiklausymas ir juo paremtas bendradarbiavimas. Tikiuosi, kad šių metų forumas padės megzti kokybišką dialogą“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad regioninių skirtumų problema vis dar lieka opi. Bedarbių dalis nuo darbingo amžiaus gyventojų įvairiose savivaldybėse skiriasi net 4 kartus. Siekiant sustiprinti darbo rinką privalu sėkmingiau derinti užimtumo skatinimo priemones ir socialinę pagalbą. Kiekvienas dirbti norintis asmuo turi gauti individualizuotą pagalbą, šalinančią konkretaus žmogaus nedarbo priežastis.

Prezidentas taip pat akcentavo viešojo transporto plėtrą ir kokybės užtikrinimą, pasidžiaugė, jog šias problemas kai kurių savivaldybių iniciatyva regionuose jau imamasi spręsti iš pagrindų.

„Galiausiai visi puikiai suprantame, kad ypatingu iššūkiu visai Lietuvai šiais metais tapo Rusijos iš anksto suplanuotas ir pradėtas energetinis karas. Rusijos veiksmai išprovokavo krizę, peržengiančią Europos ribas. Rekordinis energijos išteklių kainų augimas ryškiu infliaciniu veiksniu tapo ir Lietuvoje. Savivaldybės tikrai gali prisidėti prie energetinių problemų sprendimo, tačiau svarbu užtikrinti, kad jos galėtų savarankiškai priimti sprendimus, tiesiogiai susijusius su jų gyventojų gerove“, – pabrėžė valstybės vadovas.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą