Įvairenybės

Prezidentas aptarė valstybės sienos apsaugą su „Frontex“ vadovu

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį video konferencijoje su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vadovu Fabrice‘u Leggeri aptarė nelegalios migracijos situaciją prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija, kuri yra ir Europos Sąjungos išorinė siena.

Prezidentas su F.Leggeri tarėsi dėl realių „Frontex“ veiksmų stiprinant Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija apsaugą.

Šalies vadovas išsakė Lietuvai reikalingos pagalbos poreikį – sienos stebėjimo pareigūnų, vertėjų komandų, apklausų specialistų, patrulių automobilių, sraigtasparnių ir mobilių termovizorių.

Lietuvos Prezidentas dėkojo F. Leggeri už „Frontex“ planus padėti Lietuvai įveikti krizę ir užkardyti hibridinės Baltarusijos režimo atakos sukeltą nelegalių migrantų antplūdį. Jau šį savaitgalį ir kitą savaitę į Lietuvą bus siunčiamas pastiprinimas – vertėjai, personalas darbui su migrantais, ginkluoti patruliai. Lietuvos sienos su Baltarusija stebėsenai stiprinti bus atsiųstas sraigtasparnis iš Lenkijos, taip pat derinamas papildomo sraigtasparnio atsiuntimas iš Vokietijos. 

Lietuvai bus skirta daugiau pastiprinimo nei buvo žadėta iki liepos 15 dienos.

„Frontex“ vadovas, atsižvelgdamas į gautą Lietuvos prašymą informavo, kad  aktyvuoja skubios pasienio pagalbos suteikimo mechanizmą, kuris per itin trumpą laikotarpį sugeneruos Lietuvos prašomas pasienio apsaugos pajėgas.

Pokalbio metu Lietuvos Prezidentas atkreipė „Frontex“ vadovo dėmesį į tai, kad šiuo metu Lietuva deda visas pastangas ir skiria investicijas savo ir ES išorinės sienos apsaugai užtikrinti.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą