Politika ir teisė

Prezidentas aptarė pozicijas JTGA su Baltijos šalių ir Lenkijos lyderiais

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Niujorke susitiko su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda, Estijos Prezidentu Alaru Karisu ir Latvijos Prezidentu Egilu Levitu.

Keturšalis Baltijos šalių ir Lenkijos vadovų susitikimas Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) paraštėse skirtas šalių pozicijoms JTGA debatuose aptarti, ypač globalaus saugumo, Rusijos sukelto karo padarinių ir paramos Ukrainai klausimams.

Lietuvos vadovas susitikime pabrėžė, kad Rusijos karo Ukrainoje padarinius jaučia tiek mūsų regionas, tiek visas pasaulis. Tačiau, pasak šalies vadovo, veikdamos kartu demokratinės šalys yra pajėgios įveikti kylančius saugumo iššūkius ir priversti Rusiją nutraukti karinę agresiją Ukrainoje.

Prezidentas akcentavo, kad būtina kelti Rusijos karo nusikaltimų, branduolinio šantažo, tarptautinės teisės ir humanitarinių normų nepaisymo klausimus Jungtinėse Tautose (JT). Prezidentas taip pat pažymėjo, kad būtina reikalauti Rusijos atsakomybės už įvykdytus karo nusikaltimus. Valstybės vadovo teigimu, veikdamos kartu Baltijos šalys ir Lenkija turės galimybę kelti šiuos klausimus aukščiau JT darbotvarkėje.

„Baltijos šalių ir Lenkijos vienybė, parama Ukrainai ir solidarumas su ja, kalbėjimas vienu balsu saugumo klausimais padėjo pasiekti neregėtų pokyčių – tiek kalbant apie pagalbą Ukrainai, tiek apie Vakarų požiūrį į Rusiją, tiek apie sąjungininkų pasirengimą didinti įsitraukimą užtikrinant mūsų regiono saugumą. Esame teisingame kelyje ir jame privalome išlikti“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos Prezidentai aptarė ir regiono saugumo stiprinimą. Baltijos šalių ir Lenkijos vadovai sutarė stiprinti gynybos bendradarbiavimą, priimti bendrus sprendimus pakrančių apsaugos bei oro gynybos srityse. 

Keturšalis koordinacinis susitikimas JTGA paraštėse vyksta jau antrus metus.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą