Politika ir teisė

Premjerė: švęskime viso pasaulio lietuvių vienybės dieną

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga.

„Šiandien ypatinga diena, kai švenčiame vienybę. Kiekvienas iš mūsų yra unikalus ir kartu esame susieti bendrystės, kuri padeda jaustis namie, kur bebūtume. Tikiu, kad į mūsų visų įvairovę turėtume žvelgti ne kaip į problemą, bet kaip į turtą ir svarbų potencialą, kurio svarba labai išryškėjo dabartinių iššūkių akivaizdoje. Ši Vyriausybė yra pasiryžusi intensyviai bendradarbiauti su užsienyje gyvenančiais lietuviais. Džiaugiamės kiekvienu grįžtančiu į Tėvynę, tačiau norime bendradarbiauti ir su visais kuriančiais gyvenimą svetur, kam rūpi Lietuva“, – teigia premjerė.

Pasak Vyriausybės vadovės, mūsų visų laukia pakartotinis referendumas dėl daugybinės pilietybės, taip pat norime stiprinti lituanistines mokyklas, stengiamės sudaryti tinkamesnes sąlygas, kad Lietuva būtų labiau pasirengusi priimti kiekvieną grįžtantį.

„Nepaisydami visų iššūkių, pasidžiaukime, kad galime semtis stiprybės iš istorijos. Dariaus ir Girėno skrydis, sujungęs Ameriką ir Europą, – tai drąsos ir pasiaukojimo Tėvynei simbolis, svarbus daugeliui kartų. Tačiau šiandien galime džiaugtis ir daugybe naujų istorijų apie lietuvių visame pasaulyje talentus, darbštumą ir inovatyvumą. Švęsdami lietuvių, gyvenančių visame pasaulyje, vienybės dieną, mokykimės matyti ne tai, kas mus skiria, bet tai, kas jungia. Vardan tos Lietuvos!“, – sakoma premjerės sveikinime.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą