Verslas

Premjerė su prekybininkais aptarė didžiųjų prekybos centrų atsidarymo galimybes

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais.

Per susitikimą pagrindinis dėmesys skirtas didžiųjų prekybos centrų atidarymo galimybei prisitaikant prie pandemijos sąlygų. Vyriausybė kitą savaitę svarstys prekybos centrų atvėrimo galimybes ir, jei epidemiologinė situacija leis, jie galėtų pradėti dirbti jau nuo balandžio 12 dienos.

„Girdime verslo lūkesčius ir, nors epidemiologinė situacija Lietuvoje vis dar negerėja, tačiau ieškome būdu kaip saugiai leisti veikti ne tik prekybos centrams, bet ir tikimės, kad privalomas darbuotojų testavimas, įsibėgėjantis vakcinavimas, kitų būtinųjų saugumo reikalavimų laikymasis leis pamažu atverti galimybes ir kultūrai: renginiams lauke, o taip pat ir viduje, užtikrinat kaip įmanoma didesnį saugumą. Galutinį sprendimą priims ministrų kabinetas atsižvelgdamas į situaciją, kokia bus po Velykų, tad šis savaitgalis labai svarbus dabar veikiančiai prekybai valdant srautus ir raginant žmones laikytis saugumo reikalavimų“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Prekybos įmonių atstovai užtikrino, kad priims bendrus sprendimus, kaip užtikrinti saugią prekybą, ir jie linkę prisitaikyti prie numatomų sąlygų. Tam, kad verslas sklandžiai ir saugiai galėtų atnaujinti veiklą, bus privaloma reguliariai testuoti savo darbuotojus. Reguliarus testavimas leis greitai atsekti užsikrėtimo atvejus, taigi įmonės apsaugos ne tik savo darbuotojus, bet ir aplinkinius.

„Prekybos centrai turi galimybes užtikrinti saugią veiklą, stebėti žmonių srautus, rūpintis darbuotojų ir klientų sveikata. Taip pat čia dirba nemažai smulkiojo verslo, todėl yra labai svarbu eiti atidarymo keliu. Taip pat, atvėrus prekybos centrus, į darbą galėtų sugrįžti ir tos parduotuvės, kurios neturi įėjimo iš lauko pusės. Karantinas ir suvaržymai negali tęstis amžinai, todėl tikimės, kad kitą savaitę jau bus galima priimti šituos sprendimus“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Susitikime aptarti ir pagalbos verslui klausimai. Vyriausybė, atsižvelgdama į prekybininkų bei restoranų ir viešbučių prašymus, šią savaitę pakeitė Antrojo subsidijų paketo koncepciją. Pirma, nuo 70 mln. eurų iki 120 mln. eurų padidintas šios pagalbos priemonės biudžetas. Antra, apyvartos kritimo kartelė sumažinta nuo 60 iki 50 proc. – tai leis daugiau verslų pretenduoti į paramą. Trečia, išmokų lubos padidintos nuo 100 tūkst. eurų iki 350 tūkst. eurų – tai užtikrins didesnes išmokas nukentėjusiems verslams.

Šiuo metu prekybos įmonėms skirta 7,28 mln. eurų subsidijų (jas gavo 3,7 tūkst. įmonių). Tai labiausiai nuo COVID-19 pandemijos remiamas sektorius – iš viso prekybai skirta beveik penktadalis visų subsidijų. Prekybos įmonės gali pretenduoti ir į lengvatines paskolas.

Susitikime taip pat dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą