Politika ir teisė

Premjerė su Baltijos ir Beniliukso valstybių premjerais aptarė šalių bendradarbiavimą

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame Baltijos ir Beniliukso valstybių premjerų susitikime ir aptarė ES ekonomikos gaivinimo ir klimato kaitos, saugumo ir gynybos klausimus, Rytų partnerystės stiprinimą, COVID-19 keliamus iššūkius.

„Beniliukso valstybių bendradarbiavimas tapo pavyzdžiu mums, kai atgavus nepriklausomybę Baltijos šalys pradėjo stiprinti savo praktinį bendradarbiavimą. Simboliška, kad šiandien mūsų šalių santykiai yra ypač glaudūs, ir visų trijų Beniliukso šalių kariai dalyvauja NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje,“ – sakė Premjerė.

„Jūsų karių buvimas Baltijos šalyse demonstruoja Aljanso solidarumą ir yra nepaprastai svarbus indėlis į visos Europos saugumą“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Premjerai taip pat aptarė europinę darbotvarkę – ES lyderystę klimato kaitos politikoje, ES pastangas tiekiant vakcinas ir skiepijant, nacionalinių ekonomikos gaivinimo planų tvirtinimą.

Premjerai kalbėjo apie blogėjančią pilietinės visuomenės padėtį Rusijoje ir Baltarusijoje, Rusijos keliamą grėsmę, paramą Rytų partnerystės šalims.

„Esame ir būsime aktyvūs Rytų partnerystės iniciatyvos advokatais, nes manome, kad glaudesni šių šalių santykiai su ES atneša abipusę ilgalaikę naudą. Lietuva yra puikus pavyzdys, kaip reformos gali pakeisti šalį, todėl remiame Rytų partnerių pastangas žengti reformų keliu. Manome, kad europinė perspektyva taptų stipria papildoma motyvacija“, – pažymėjo Lietuvos premjerė.

Vyriausybės vadovė premjerams padėkojo už jų šalių solidarumą ir greitą atsaką reaguojant į civilinio orlaivio užgrobimą ir paragino tęsti spaudimą Baltarusijos režimui.

„Nepaprastai skaudu matyti, kaip Europos kaimynystėje grubiai paminamos žmogaus teisės, kasdien auga politinių kalinių skaičius, o žmonės, kurie išdrįsta pasinaudoti savo pilietinėmis teisėmis, yra brutaliai mušami ir kankinami“, – sakė I. Šimonytė.

„Baltarusijos režimas atvirai grasino Europos Sąjungai dėl nekontroliuojamų migrantų ir kontrabandos srautų. Šiandien pasienyje su Baltarusija susiduriame su smarkiai išaugusiu nelegalių migrantų srautu, kuris galimai vykdomas su režimo žinia“, – sakė premjerė.

Premjerė pažymėjo, jog Baltarusijos režimo vykdoma politika skaudžiai liudija, kaip svarbu yra remti demokratinių vertybių sklaidą ES kaimynystėje.

Šis Baltijos ir Beniliukso šalių premjerų susitikimas vyko Lietuvos ir Belgijos iniciatyva. Šiuo metu šios šalys pirmininkauja atitinkamai Baltijos Ministrų Tarybai ir Beniliukso formatui.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą