Politika ir teisė

Premjerė aptarė Lietuvos ir Austrijos bendradarbiavimą bei situaciją Baltarusijoje

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vienoje susitiko su Austrijos Federaliniu Kancleriu Sebastianu Kurzu ir aptarė dvišalius santykius, pandemijos valdymą, ES darbotvarkės klausimus, situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje, Vakarų Balkanų integraciją į ES ir Rytų Partnerystę.

Premjerai pabrėžė dinamišką dvišalių santykių raidą, ir norą gilinti santykius, ypač ekonomikos ir prekybos srityse.

Aptariant ES darbotvarkę, Lietuvos Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad Europos Sąjunga išlaikė sveikatos krizių valdymo egzaminą.

„Lietuva jau prisijungė prie ES skaitmeninio COVID-19 pažymėjimo, dabar svarbu atkurti laisvą judėjimą vidaus rinkoje. Taip pat būtina paspartinti dalijimąsi vakcina, remiantis „Team Europe“ požiūriu. Neturime pamiršti ir Balkanų bei Rytų partnerystės šalių“, – sakė premjerė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad civilinio orlaivio, skridusio iš Atėnų į Vilnių, užgrobimas parodė, kad Baltarusijos režimas nepaiso jokių tarptautinių normų.

„Dėkoju Austrijai už greitą reakciją atsakant į šį valstybinio terorizmo aktą. Dabar reikia kuo skubiau priimti visą ketvirtąjį ES tikslinių sankcijų paketą ir pradėti rengti penktąjį ES tikslinių sankcijų paketą. Svarbu užkirsti kelią A. Lukašenkos įsivaizduojamam nebaudžiamumui dėl represijų prieš savo žmones. Ypač kelia nerimą akivaizdūs kankinimai, augantis politinių kalinių skaičius“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Lietuvos Premjerė atkreipė dėmesį, kad visai neseniai režimas grasino užtvindyti ES nelegaliais migrantais, o šiandien per Lietuvos-Baltarusijos pasienį fiksuojami istoriškai dideli nelegalios migracijos srautai.

Anot I. Šimonytės, atsižvelgiant į paskutinis įvykius reikėtų dar didesnio ES solidarumo sprendžiant nesaugios Astravo atominės elektrinės problemą. Lietuvos Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad nėra stebuklingo recepto situacijai Rusijoje ir Baltarusijoje pakeisti, bet turime dirbti kartu, siekiant apriboti šių režimų galimybes vykdyti piktavalias veikas, ir tuo pačiu remti Rusijos ir Baltarusijos pilietines visuomenes.

„Reikia išlaikyti ES vienybę ir tvirtą bei nuoseklų atsaką į agresyvius Kremliaus ir Baltarusijos veiksmus“, – sakė premjerė.

Susitikime taip pat aptarti Vakarų Balkanų šalių integracija į ES, kalbėta apie Rytų partnerystės politiką.

„Spartindami Vakarų Balkanų integraciją ir siekdami ambicingesnių Rytų Partnerystės tikslų, padedant šių šalių reformų kelyje, tuo pačiu kuriame ir stipresnę ES“, – teigė Ministrė Pirmininkė.

Premjerė taip pat susitiko su Nacionalinės Tarybos Pirmininku Wolfgangu Sobotka, Austrijos lietuvių bendruomenės nariais.

Paskutinis Lietuvos Ministro Pirmininko vizitas Austrijoje įvyko 2007 metais.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą