Įvairenybės

Premjeras remia Europos Komisijos iniciatyvą dėl Baltijos jūros taršos mažinimo

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi, kuris atsakingas už aplinką, vandenynus ir žvejybą, ir aptarė Europos Žaliojo susitarimo įgyvendinimą.

Didelis dėmesys susitikimo metu skirtas Teisingos pertvarkos fondui, kuriuo siekiama padėti Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms (regionams ir sektoriams), susiduriančioms su itin dideliais iššūkiais pereinant prie klimatui neutralios ekonomikos. Eurokomisaras V. Sinkevičius pristatė šį fondą. Lietuvai iš jo numatyta skirti apie 96,7 mln. eurų.

Premjeras pabrėžė būsimo daugiamečio ES biudžeto svarbą Žaliojo susitarimo įgyvendinimui. Kitos ES politikos, tarp jų ir kontroversiškas „mobilumo paketas“, negali prieštarauti ambicijoms klimato srityje.

Lietuva palankiai vertina, kad Teisingos pertvarkos fondo parama galės pasinaudoti visos ES valstybės narės, tačiau pabrėžia, jog šis fondas neturėtų būti kuriamas sanglaudos ir žemės ūkio lėšomis.

Premjeras susitikime išreiškė paramą V. Sinkevičiaus iniciatyvai dėl Baltijos jūros taršos mažinimo. Vyriausybė netoleruos neatsakingų veiksmų, kurie daro žalą Lietuvos vandens telkiniams ir gamtai.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą