Įvairenybės

Premjeras lankėsi „Trakų neįgaliųjų užimtumo centre“

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis apsilankė Trakų rajone įsikūrusiame VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre. Premjeras pabendravo su centro darbuotojais ir jame besimokančiais neįgaliaisiais, domėjosi jiems aktualiomis problemomis, ragavo centro bityne surinkto medaus.
„Neįgalieji yra svarbi mūsų visuomenės dalis. Turime siekti juos kuo labiau įtraukti į bendruomenės gyvenimą ir užtikrinti, kad nesijaustų atstumti. Ypač svarbu, kad žmonės su negalia galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą ir kuo geriau integruotųsi į darbo rinką. Mūsų pareiga užtikrinti jiems visokeriopą pagalbą“, – lankydamasis Trakų neįgaliųjų užimtumo centre sakė premjeras.
2001 m. įkurtas centras organizuoja Trakų rajono neįgaliesiems dienos socialinės globos paslaugas. Centre šiuo metu lankosi 30 neįgaliųjų. Centro tikslas – suteikti neįgaliesiems reikalingų įgūdžių, kad šie galėtų įsilieti į darbo rinką. Centre neįgalieji gali įgyti medienos apdirbėjo, bitininko, tekstilės rankdarbių gamintojo, socialinių paslaugų teikėjo, interjero tvarkytojo, želdinių prižiūrėtojo, gėlių komponuotojo kvalifikacijas.
Šiemet profesinę kvalifikaciją centre gavo 17 asmenų. Daugiau kaip pusė (10 žmonių) įsidarbino.
Centras taip pat prekiauja neįgaliųjų pagaminta produkcija: medumi, medienos, molio, tekstilės gaminiais.

Pranešimą paskelbė : – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą