Transportas

Premjera Lietuvoje – atnaujintas populiariausias „Audi“ modelis „Q5“

Šiandien, lapkričio 24 d., „Audi Lietuva“ klientams internetu buvo pristatytas vienas populiariausių Europoje ir Lietuvoje vidutinės klasės SUV „Premium“ segmento modelių – atnaujintas „Audi Q5“. Naujas SUV galimas su trimis skirtingais varikliais, o jo kaina prasideda nuo 45 500 eurų.

„Mūsų klientai vertina dinamiškas savybes, solidžią išvaizdą ir naujausias technologijas. Štai kodėl jau ne vienerius metus „Audi Q5“ yra vienas populiariausių modelių, kurį renkasi ne tik šeimos ir daug keliaujantys, bet ir sportinį vairavimą mėgstantys vairuotojai. Visus kviečiu su naujuoju „Q5“ susipažinti internetu. Atnaujinto „Q5“ premjeros proga suteiksime ribotą galimybę automobilį įsigyti už ypatingą kainą. O jei norite būti tarp pirmųjų „Audi Q5“ savininkų, mūsų atstovybės pasirūpins saugiais bandomaisiais važiavimais“, – sako Ilgvars Lubka, „Audi“ prekės ženklo vadovas Lietuvoje ir Latvijoje. 

Išbandykite saugiai: bandomasis važiavimas

Siekiant, kad pirkėjai galėtų prieš įsigydami automobilį jį išbandyti, Møller Auto Keturi žiedai, Kauno Audi centras ir Klaipėdos Audi centras pasiūlys saugaus bandomojo važiavimo galimybę. Atsižvelgdami į situaciją šalyje, „Audi“ atstovybės klientus sieks aptarnauti pačiu saugiausiu būdu – viskas, pradedant raktelių perdavimu ir pačiu bandomuoju važiavimu bus atliekama laikantis visų saugumo reikalavimų.

Pirmą kartą pasaulyje: galiniai žibintai su skaitmenine „OLED“ technologija

Atnaujintas „Audi Q5“ pirmą kartą siūlomas su naujos kartos „OLED“ šviesų technologija. „OLED“ yra itin efektyvūs šviesą skleidžiantys diodai, sukuriantys tolygų apšvietimą. Užsisakydami naują „Q5“, pirkėjai gali rinktis iš trijų skirtingų galinių žibintų variantų, kurių kiekvienas turi individualius pasveikinimo elementus prieinant ar nueinant nuo automobilio. „Audi drive select“ sistemoje pasirinkus „dynamic“ režimą, pasikeičia ir šviesų išvaizda. Galiniai „OLED“ žibintai taip pat turi atstumo jutiklius – jei iš galo priartėjama prie stovinčio „Q5“ arčiau kaip per du metrus, įsižiebia visi „OLED“ segmentai. Kai „Q5“ pajuda, žibintai vėl ima šviesti įprastai. 

Išorės dizainas: nuo šiol dar ryškesnis „Audi Q“ šeimos dizainas

Tvirtas „Q“ šeimos identitetas „Audi Q5“ išvaizdoje pabrėžia galią, tvirtumą ir saugumą. Atnaujindami išorę, „Audi“ dizaineriai automobilio išvaizdą paryškino ne viena išskirtine detale. Aštuoniakampės vientisos grotelės dabar yra plokštesnės, todėl atrodo platesnės nei anksčiau. Viršutinė LED žibintų dalis turi naujo dizaino dienos šviesas. Žvelgiant į „Q5“ iš šono, dabar jis atrodo veržlesnis ir su didesne prošvaisa, kurią pabrėžia nauja slenksčių apdaila.

Salono dizainas: lengvumas ir aukščiausia kokybė

Horizontalūs salono dizaino akcentai pabrėžia salono erdvę ir lengvumą. Iškilus ir elegantiškas apdailos intarpas atskiria apatinę ir viršutinę prietaisų skydelio dalį, kurioje pagrindinis akcentas yra „MMI touch“ ekranas su garsiniu paspaudimo atsaku. Centrinėje konsolėje nebeliko pasukamo ir paspaudžiamo valdiklio, kurio vietoje dabar sumontuota dėtuvė.

Erdvus ir transformuojamas: matmenys ir salono erdvė

4,68 m ilgio atnaujintas „Audi Q5“ dėl didesnių buferių dabar yra 19 mm ilgesnis už pirmtaką. Jo 1,89 m plotis (be veidrodėlių) ir 1,66 m aukštis liko nepakitę. Didelis 2,82 m atstumas tarp ašių užtikrina erdvę salone, o papildomai galima užsisakyti pastumiamas galines „plus“ sėdynes su reguliuojamo kampo atlošais. Su šiomis sėdynėmis bagažo skyriaus tūris siekia nuo 550 iki 1550 l. Dėl sumaniai panaudotų skirtingų medžiagų, „Q5“ kėbulas yra vienas lengviausių segmente, o dar labiau pagerinta garso izoliacija užtikrina ypatingą tylą salone.

Valdymas, multimedijos sistema ir „Audi connect“: aukščiausio lygio junglumas

Atnaujinto „Audi Q5“ įrangos valdymui naudojamas naujas modulis – trečios kartos „MIB 3“ (angl. Modular Infotainment Platform) platforma, pasižyminti dešimt kartų didesne sparta nei anksčiau. Standartinėje komplektacijoje sistema turi įprastą prietaisų skydelį su centre esančiu informaciniu ekranu, o aukščiausiai gamoje siūlomas „Audi virtual cockpit plus“ skydelis – didelės raiškos 12,3 colio skaitmeninis ekranas. Centrinis 10,1 colio „MMI touch“ multimedijos ekranas yra standartinė „Q5“ įranga.

„Audi connect“ jungliosios paslaugos „Audi Q5“ suteikia interneto ir eismo infrastruktūros prieigą. Navigacijos sistemoje rodomi itin aukštos raiškos „Google Earth“ palydoviniai vaizdai, detalios važiavimo nuorodos ir informacija apie eismą. „myAudi“ programa užtikrina naudotojo telefono sąsają su automobiliu.

Platų asmeninių nustatymų pasirinkimą – nuo dažniausiai naudojamų navigacijos sistemos adresų iki sėdėjimo padėties ir norimų oro kondicionavimo sistemos nustatymų – galima išsaugoti šešiuose skirtinguose naudotojo profiliuose. Duomenys yra išsaugomi debesijoje esančioje individualioje „myAudi“ svetainės paskyroje, kur ji prieinama prisijungusiam vartotojui visuose šią įrangą turinčiuose „Audi“ automobiliuose.

Varikliai: didelė galia

Atnaujintas „Audi Q5“ galimas su vienu „TFSI“ ir dviem „TDI“ varikliais. 2.0 l keturių cilindrų benzininis motoras pasiekia 254 AG ir 370 Nm, nuo 0 iki 100 km/val. leidžia įsibėgėti per 6,1 sekundės ir pasiekti maksimalų 240 km/val. greitį. „40 TDI quattro“ versijos 2.0 l keturių cilindrų dyzelinis varikis, pasiekiantis 204 AG ir 400 Nm sukimo momentą, leidžia nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėti per 7,6 sekundes ir pasiekti maksimalų 222 km/val. greitį. Galinga „50 TDI quattro“ versija su 3.0 l šešių cilindrų dyzeliniu varikliu pasiekia 286 AG ir įspūdingą 620 Nm sukimo momentą. 

„45 TFSI quattro” ir „40 TDI quattro“ versijos galimos su septynių greičių „S tronic“, o „50 TDI quattro“ – su aštuonių greičių „Tiptronic“ transmisija, abi pavarų dėžės turi rankinę pavarų perjungimo galimybę.

Pakaba: dar komfortiškesnis ir manevringesnis

Sportiškas ir komfortiškas – „Audi Q5“ pasižymi itin gerai subalansuotomis važiavimo savybėmis. Daugiasvirtės priekinė ir galinė pakabos yra itin lengvos, tad tai užtikrina ne tik dar geresnes valdymo savybes, bet ir padidina efektyvumą.

„Audi Q5“ pirkėjai gali rinktis iš keturių skirtingų pakabos variantų. Sportiška pakaba yra siūloma kaip alternatyva standartinei pakabai. Standartinė pakaba su plieninėmis spyruoklėmis taip pat galima su amortizavimo kontrole, kuri užtikrina itin platų diapazoną tarp komforto ir dinamikos. Be amortizacijos kontrolės adaptyvi pneumatinė pakaba leidžia parinkti penkių skirtingų aukščių kėbulo prošvaisą, tad ši sistema itin gerai pritaikyta „Audi Q5“.

„Audi Q5“ turi standartinius 17 colių lietus ratlankius. „advance line“ ir „S line“ versijos turi 18 colių ratlankius, taip pat siūlomi „Audi“ ir „Audi Sport“ 19, 20 ir 21 colio ratlankiai.

Važiavimo pagalbos sistemos: saugumo ir komforto pranašumas

Atnaujintas „Q5“ turi itin plačią pagalbinių sistemų gamą. „Audi pre sense city“ yra standartinė sistema, padedanti išvengti susidūrimo arba sumažinti jo pasekmes su priekyje esančiais eismo dalyviais. Pasirenkamos posūkio pagalbos, susidūrimo išvengimo ir perspėjimo išlipant sistemos taip pat padidina saugumą. Adaptyvi greičio palaikymo sistema vairuotojui padeda greitėti, stabdyti, važiuoti savo eismo juosta, o numatantis efektyvumo pagalbininkas skatina taupesnį važiavimo stilių ir padeda sumažinti degalų sąnaudas.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą