Verslas

Prasideda Europos „PowerUp!“ tvariosios energetikos startuolių konkursas, kuriame pernai nugalėjo ir lietuviai

Nuo vasario 11-osios galima aplikuoti didžiausiame, jau penktą kartą organizuojamame Centrinės ir Rytų Europos tvariosios energetikos startuolių konkurse „PowerUp!“. Šiais metais dalyviai turi puikią progą laimėti 50 tūkst. eurų vertės pagrindinį prizą ir galimybę plėtoti savo verslą pasauliniu mastu. Konkursas atviras inovatoriams iš 24 šalių.

Praėjusiais metais konkurso I vietos nugalėtoju tapo startuolis iš Estijos „Zubax Robotics“, II vieta skirta startuoliui iš Lietuvos – „WellParko“. „InnoEnergy“ organizuojamame konkurse gali dalyvauti energetikos, judrumo, išmaniųjų namų ir miestų, oro užterštumo sričių idėjos.

Nugalėtojui – investicijų iki 150 tūkst. eurų

Konkurso laimėtojas gaus ne tik piniginį prizą, bet ir galimybę prisijungti prie prestižinės  „InnoEnergy“ verslo akseleravimo programos „Highway® by InnoEnergy“, kuri padeda Europos startuolių idėjas paversti realiais rinkos produktais. Prisijungusieji prie šios programos gauna profesionalią verslo plėtros pagalbą įvairiausiais klausimais – nuo teisinės, intelektinės apsaugos, aukščiausio lygio dizaino kūrimo iki „Agile“ metodikos. Ši programa taip pat gali suteikti iki 150 tūkst. eurų investicijų ir prieigą prie tarptautinių klientų.

Šių metų naujiena – į konkursą įtrauktas „Clean Air Challenge“ iššūkis. Jo nugalėtoju taps startuolis, sukūręs sprendimą, padedantį mažinti oro užterštumą ir smogą. „InnoEnergy“ pristatoma švaraus oro iššūkio programa, startavusi 2018-ųjų spalį Briuselyje, siekia mažinti transporto ir šildymo sektorių sukeliamą oro taršą Europoje.

Dalyvių skaičius kasmet dvigubėja

Kasmet norinčiųjų dalyvauti konkurse skaičius padvigubėja. 2018-aisiais „InnoEnergy“ sulaukė daugiau nei 300 paraiškų. Taigi labai tikėtina, jog šiais metais iki kovo 11 dienos, kol vyksta registracija, bus sulaukta dar daugiau potencialių dalyvių.

Per pastaruosius dvejus metus startuolių pateikiamų paraiškų skaičius  auga ir kiekiu, ir kokybe. Labai smarkiai išaugo paraiškų su veikiančiais  prototipais skaičius – nuo 28 prototipų 2016-aisiais iki 120 tokių paraiškų 2018-aisiais. Auga ir dalyvių skaičius su jau veikiančiais produktais ar paslaugomis (2016 m. – 19, 2018 m. –  93).

„Kiekvienais metais konkurse dalyvauja vis daugiau pradedančiųjų verslininkų. Tai, kad sulaukiame vis daugiau dalyvių, kurie yra labiau pažengusiame verslo vystymo etape, rodo didėjantį konkurso pripažinimą ir augantį prestižą. „PowerUp!“ – tai durys drąsiems Centrinės ir Rytų Europos inovatoriams į sėkmingą verslo plėtrą su galimybe prieiti prie mūsų tarptautinio partnerių tinklo. Manau, jog startuoliai mato konkurso teikiamą naudą, todėl ir sulaukiame vis daugiau dalyvių“, – sako Jakubas Mileris, „InnoEnergy Central Europe“ generalinis direktorius.

Tarp nugalėtojų – estų ir lietuvių startuoliai

2018-ųjų „PowerUp!“ konkurso nugalėtoju tapo estų startuolis „Zubax Robotics“. Komanda pristatė idėją, kaip reikšmingai sumažinti energijos suvartojimą būsimuose judrumo sprendimuose.

Antrąją vietą konkurse laimėjo lietuvių startuolis „WellParko“ – tai buvo pirmas toks  lietuvių laimėjimas šiame konkurse. „WellParko“ pasiūlė dirbtinio intelekto algoritmo sprendimą, leidžiantį gauti automobilių stovėjimo aikštelių informaciją realiuoju laiku ir taip sumažinti transporto spūsčių skaičių bei anglies dioksido išmetimą. Jų pateikiami duomenys taip pat leidžia atsisakyti parkavimo mokėjimų tikrintojų, nes šį procesą jie automatizuoja, pasitelkdami išmaniąsias technologijas. Lietuviai buvo apdovanoti 10 tūkst. eurų prizu.

Lietuvoje „PowerUp!“ konkursą rengia „Vilnius Tech Park“ – oficialus „InnoEnergy atstovas Lietuvoje.

„Esu įsitikinęs, kad lietuviai, kurdami inovacijas ir jomis grįstus verslus, gali sėkmingai pritraukti investicijas ir tapti konkurencingais pasaulyje. Rinkdami „PowerUp!“ konkurso nugalėtoją Lietuvoje, atkreipsime dėmesį į technologiškai įdomius, inovatyvius tvariosios energetikos, judrumo, švaraus oro, šildymo sprendimus. Tikime, jog lietuvių startuoliai prisidės prie švariųjų technologijų stiprinimo Lietuvoje, o mes, „InnoEnergy“ atstovai Lietuvoje, padėsime pradedantiesiems verslininkams viskuo, kuo galėsime, kad jų idėjos būtų realizuotos“, – priduria Dr. Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas.

Kas gali dalyvauti konkurse „PowerUp!“?

Konkurse dalyvauti kviečiami startuoliai, kurie kuria produktus arba paslaugas  energetikos, judrumo, švaraus oro, šildymo, švariųjų ir pažangiųjų technologijų srityse. Įvertinus užpildytas paraiškas, pirmąjį etapą praėję startuoliai bus pakviesti dalyvauti intensyviuose kursuose (angl. bootcamp), kuriuos ves žinomi Europos verslo mentoriai. Užsiėmimų metu dalyviai pasiruoš konkurso finaliniams etapams, kai bus pristatomos idėjos ekspertams. Konkurso nugalėtojas bus išrinktas gegužės 21 dieną Krokuvoje per vieną svarbiausių ekonomikos konferencijų Centrinėje ir Rytų Europoje „Impact’19“.

Detalesnę informaciją apie konkurso sąlygas ir dalyvavimą bei paraiškų teikimą rasite adresu www.powerup.innoenergy.com. Paraiškas galima teikti iki kovo 11 dienos.

Daugiau informacijos:

Dr. Kęstutis Morkūnas, InnoEnergy atstovybės Lietuvoje vadovas,

El. p.: kestutis.morkunas@kic-innoenergy.com

Tel. nr. +370 670 75907

 

Kontaktai žiniasklaidai: 

Akvilė Pušinskaitė, „Agency 1323“ projektų vadovė;

El.p.: akvile@1323.agency

Tel.: +370 626 24059

 

Apie InnoEnergy  

InnoEnergy siekia skatinti tvariosios energetikos inovacijas Europoje. 

InnoEnergy“ remia ir investuoja į inovacijas bet kuriame etape – nuo mokyklinio suolo iki kliento. Organizacijos partnerių tinklas leidžia megzti ryšius visoje Europoje, suvedant išradėjus ir pramonę, absolventus ir darbdavius, mokslininkus ir verslą, verslininkus ir rinkas. 

InnoEnergy“ dirba trijose pagrindinėse inovacijų plėtojimo srityse:  

  • Švietimo, kuris padeda išugdyti išmanančius ir ambicingus darbuotojus, kurie supranta tvarumo reikalavimus ir rinkos poreikius. 
  • Inovatyvių projektų įgyvendinimo, kai idėjos, išradėjai ir verslas kuria komerciškai perspektyvius produktus ir technologijas, sukuriančias vertę vartotojui. 
  • Verslo kūrimo paslaugų, kurios padeda tvarius verslus kuriantiems verslininkams ir startuoliams plėsti Europos energetikos ekosistemą siūlant savo inovatyvius produktus.

Šių disciplinų sujungimas padeda didinti kiekvienos iš jų poveikį, pagreitina rinkai parengtų sprendimų kūrimą ir kuria tinkamą aplinką parduoti ir įgyvendinti inovatyvius sprendimus. 

InnoEnergy” buvo įkurta 2010 m. Ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT). 

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Parašykite komentarą