Praėjusią savaitę Panevėžyje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje buvo aptartos Prancūzijos bei Lietuvos verslo ir bendradarbiavimo galimybės, abejoms šalims judant inovacijų kryptimi. Renginyje dalyvavęs Prancūzijos Finansų ministerijos Baltijos šalių padalinio vadovas Bertrand Le Tallec neslėpė, kad Prancūzija rodo didžiulį susidomėjimą bendradarbiavimui su Panevėžio regionu.
Panevėžio plėtros agentūros bei Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų surengtoje diskusijoje dalyvavo Panevėžio verslo įmonių bei Prancūzijos atstovai. Renginys organizuotas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Aplinkos verslui gerinimas Panevėžyje“.
„Mano tikslas – stiprinti Prancūzijos ir Baltijos šalių tarpusavio bendradarbiavimą. Nors šiose pareigose esu dar tik dvi savaites, ateinančiais metais planuoju skirti daug dėmesio tam, kad Prancūzijos investicijų apimtys Panevėžyje ir Lietuvoje dar labiau augtų“, – kalbėjo Prancūzijos Finansų ministerijos Baltijos šalių padalinio vadovas.
Šiuo metu Prancūzija yra keturiolikta valstybė pagal investicijas Lietuvoje bei antra pagal dydį investuotoja Panevėžio regione. Iki šiol Lietuva Prancūzijos investicijų sulaukė mažmeninės prekybos, gamybos, apgyvendinimo paslaugų, energetikos ir kituose sektoriuose. Dar daugiau galimybių šalių bendradarbiavimui Prancūzijos atstovai mato pramonės 4.0 srityje, kuri šalies vyriausybės fokuse yra jau beveik penkerius metus.
„Norime stiprinti ne tik Prancūzijos bei Lietuvos verslų, bet ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, ypač inovacijų plėtros srityje. Lietuva, kaip ir Prancūzija, yra inovacijoms imli šalis. Tad viena iš galimybių Lietuvai megzti glaudesnę partnerystę su Prancūzija ir dalintis gerąja patirtimi galėtų būti miesto-partnerio, orientuoto į pramonę 4.0, suradimas viename iš Prancūzijos regionų“, – apie galimybes pasakojo Bertrand Le Tallec.
Kviečia megzti pažintis su Prancūzijos įmonėmis
Bendradarbiavimo galimybėmis besidominčias įmones Prancūzijos Finansų ministerijos Baltijos šalių padalinio vadovas pakvietė dalyvauti ir rugsėjo pabaigoje vyksiančiose į inovacijas ir technologijas orientuotose apskritojo stalo diskusijose. Jų metu bus sudarytos galimybės užmegzti pažintis ir plėtoti ryšius tarp Lietuvos ir Prancūzijos įmonių, keistis patirtimi pramonės 4.0 srityje.
„Visais su Prancūzija susijusiais klausimais – ieškant partnerių, tiekėjų, pirkėjų, sprendžiant komunikacijos leidimų ir kitus klausimus, net pačius smulkiausius, bendrovės gali kreiptis į mus“, – priminė Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmų atstovas Vincentas Botyrius.
Siekia tapti pramonės 4.0 centru
Ilgametes industrines tradicijas turintis Panevėžio regionas jau kurį laiką siekia tapti inovatyvios pramonės centru. Tam net buvo sukurta patarėjų taryba, kurioje švietimo ir mokslo institucijų bei verslo atstovai kartu ieško sprendimų strateginei pramonės 4.0 krypčiai vystyti. Pasak Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovės Monikos Miniotaitės, tokia glaudi partnerystė jau davė vaisių.
„Siekiant užtikrinti tikslingą vietos vaikų švietimą, pastaraisiais metais Panevėžyje miesto savivaldybės iniciatyva buvo įkurtas robotikos centras „RoboLabas“, teikiantis aukštos kokybės neformalųjį švietimą. Kitais metais taip pat planuojama atidaryti STEAM – gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką apimantį centrą. Regioninis STEAM centras turės keturias laboratorijas, kuriose daugiausia dėmesio bus skiriama dirbtinio intelekto, informacinių technologijų ir robotikos, fizikos ir inžinerijos bei chemijos ir biologijos mokymui“, – pasakojo M. Miniotaitė.
Bendradarbiaujant su verslu Panevėžyje kuriamos ir aukštojo mokslo studijų programos – dvi iš jų gavo „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklą, įrenginėjamos auditorijos ir laboratorijos, studentams suteikiama galimybė verslo įmonėse atlikti praktiką. Tikimasi, kad šie mokslo bei švietimo projektai padės spręsti iššūkius, kylančius ieškant kvalifikuotų darbuotojų.
Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“