Įvairenybės

Praėjusią savaitę gyventojų pagalba ypač pravertė Alytaus pareigūnams

Praėjusią savaitę gyventojų pagalba ypač pravertė Alytaus pareigūnams

Lapkričio 30–gruodžio 6 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 369 pranešimus. Iš ne darbo metu gautų 33 pranešimų net 25 pasitvirtino.

Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 22 kartų, apie medžioklės – 23. Dėl netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 27 kartus, atliekų deginimo 25, nuotekų – 11, vandens taršos – 7, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 2, neteisėtų kirtimų – 7, oro taršos – 15, kitų pažeidimų – 6 kartus ir suteiktos 9 konsultacijos.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę kreiptasi 182 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 162), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 33 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 33 kartus. Net 25 iš jų pasitvirtino.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 14 kartų (12 pasitvirtino), 5 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 5 kartus (2 pasitvirtino), oro taršos – 1 (nepasitvirtino), atliekų netvarkymo – 2 (pasitvirtino), vandens taršos – 3 (2 pasitvirtino), kitų pažeidimų – 3 (2 pasitvirtino).

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir pranešimus apie galimus pažeidimus. Štai praėjusią savaitę Alytaus valdybos Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informacijos, kad Metelio ežere Lazdijų rajone savivaldybėje pastatyti draudžiami ne mėgėjų žvejybos įrankiai tinklai. Nuvykę į vietą aplinkosaugininkai ištraukė tris tinklus, kurių bendras ilgis – 200 metrų.

Šiek tiek vėliau, vykdydami  reidą, Alytaus aplinkosaugininkai sulaikė asmenį, Peršėkės upėje Prienų rajone žvejojantį dviem draudžiamais tinkliniais ne mėgėjų  žvejybos įrankiais. Pažeidėjas neteisėtai turėjo sugavęs šapalą ir 2 kg kuojų. Už žvejybą draudžiamais įrankiais gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų su žvejyboje naudotų įrankių konfiskavimu. Taip pat jam teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 120 eurų.

Per trečią reidą, taip pat tikrinant gyventojų suteiktą informaciją, prie Baležerio ežero Varėnos rajone esančios sodybos kieme buvo pastebėti neteisėtai laikomi draudžiami ne mėgėjų žvejybos įrankiai – tinklai. Tikrinant sodybą nustatyta, kad asmuo neteisėtai laiko šešis statomuosius tinklus. Už draudžiamų žvejybos įrankių laikymą gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų su tinklų konfiskavimu.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą