Verslas

„Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas investavo į Latvijos startuolį „Edurio“

Švietimo technologijų sprendimus kuriantis startuolis „Edurio“ baigė pirminį investicijų pritraukimo etapą, kurio metu iš viso pritraukta 525 tūkst. Eurų. Pagrindinis investuotojas – Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“. Kartu su pagrindiniu investuotoju, šiame investicijų etape taip apt dalyvavo verslo finansavimo įmonė “Capitalia” bei verslo angelai iš Latvijos ir Jungtinės Karalystės.

„Edurio” yra Jungtinėje Karalystėje ir Latvijoje įsikūrusi švietimo technologijų įmonė, kurianti unikalią internetinę, suinteresuotųjų asmenų atsiliepimų valdymo ir jų duomenų analizės platformą, skirtą švietimo įstaigoms, siekiant pagerinti mokymosi kokybę. Ši platforma suteikia galimybę centralizuotai valdyti ir apdoroti duomenis, gaunamus iš pagrindinių švietimo sistemos dalyvių, tai mokinių, mokytojų ir tėvų bei nuolat stebėti ir vertinti mokymosi kokybę ar tobulėjimą. Rezultatai yra pateikiami išsamiose duomenų vizualizacijose, kurias galima palyginti ir filtruoti pagal švietimo įstaigą, mokomąjį dalyką ar bet kurį kitą pasirinktą pogrupį, kad būtų galima geriau suprasti skirtingų respondentų grupių suvokimą, elgesį ir patirtį. Taip pat, kiekviena įstaiga gali palyginti savo rezultatus su nacionaliniais ar regioniniais vidurkiais.

“Edurio” siūlomas sprendimas yra iš pagrindų inovatyvus būdas įvertinti ir palyginti mokymosi kokybę švietimo įstaigose, nesiremiant vien tik egzaminų rezultatais. Tai suteikia galimybes švietimo įstaigų vadovams gauti išsamias ir daugialypes įžvalgas bei remiantis jomis atlikti realius kokybinius pokyčius mokymosi procese ir visoje švietimo sistemoje”, – teigė “Practica Capital” investicijų direktorius Arvydas Bložė.

Ši investicija suteikia startuoliui galimybes paspartinti verslo plėtros procesus Jungtinėje Karalystėje, kur jų kuriamas produktas per trumpą laiko tarpą jau tapo vienu pirmaujančių rinkoje. Taip pat  šiuo metu „Edurio“ aktyviai plečia savo pardavimų, rinkodaros bei produktų vystymo darbuotojų komandas ir toliau vysto savo produktų pasiūlą. Šiandien „Edurio“ platforma naudojama daugiau nei 1000 mokyklų tarptautiniu mastu. Komandą sudaro 28 darbuotojai, dirbantys biuruose Jungtinėje Karalystėje ir Latvijoje.

Pasak „Edurio“ generalinio direktoriaus Ernesto Jenavso, pagrindinės priežastys lėmusios sprendimą bendradarbiauti su „Practica Capital“, tai jų turima patirtis bei žinios vystant panašaus modelio verslus.

“Džiaugiamės šia nauja partneryste su „Practica Capital“ komanda, kurios įžvalgos ir žinios, ypač verslo vystymo ir pardavimų srityse, per labai trumpą laiko tarpą jau padėjo „Edurio“ pasiekti teigiamų rezultatų“, – sakė E. Jenavs

Iki šio investicijų etapo, „Edurio“ dalyvavo ir pasiekė itin gerų rezultatų „Horizon 2020” programoje, kur startuoliui buvo suteikta 1,86 mln. EUR dotacija iš Europos Komisijos. Pagrindiniai programos tikslai buvo išvystyti platformos analitines galimybes ir patvirtinti jos veikimą 5 skirtingose valstybėse.

Tai yra antroji „Practica Capital“ valdomo fondo „Practica Venture Capital II“ atlikta investicija Latvijoje. (Praėjusių metų Gegužės mėn. fondas atliko Serijos A etapo investiciją i latvišką startuolį „Sonarworks“). Nuo šio fondo įsteigimo 2019 m. pradžioje, fondas atliko jau 8 investicijas. „Practica Capital“ ir toliau išliks itin aktyvi investuojant regione ir bendradarbiaujant su ambicingais Baltijos šalių verslininkais.

Apie „Practica Capital“:

„Practica Capital“ yra Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, įsteigta 2011 metais. Įmonės pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo 25 mln. EUR dydžio “Practica Venture Capital II” rizikos kapitalo fondą, įsteigtą per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas”, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo, kurio valdytoja yra „Invega“, o įsteigė Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija finansuojant ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą Lietuvoje.

Taip pat įmonė valdo 24 mln. EUR dydžio „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“ rizikos kapitalo fondus, 2012 m. įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo („EIF“), Ekonomikos ir inovacijų bei Finansų ministerijų administruojamą „JEREMIE“ iniciatyvą, kuri finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007–2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą. Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau kaip 50 investicijų.

Daugiau informacijos: http://practica.vc.

Apie „Edurio“:

2014 m. įsteigtas „Edurio“ yra startuolis, kuriantis internetinius sprendimus, skirtus tobulinti švietimo įstaigų veiklą ir mokymosi kokybę. „Edurio“ siekia skaitmenizuoti švietimo įstaigų kokybės valdymą, taip maksimizuojant jų rezultatus. Pirmasis „Edurio“ produktas – revoliucinė interneto platforma švietimo įstaigoms, siekiant pagerinti švietimo kokybę, atliekant išsamią suinteresuotųjų šalių atsiliepimų analizę.

Daugiau informacijos: https://home.edurio.com

Pranešimą paskelbė: Lukas Borisovas, Practica Capital UAB

Parašykite komentarą