Verslas

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė pažada: neužtruksite nė valandos.

Pirmiausiai reikėtų apibrėžti, kuo skiriasi pomidorų padažas, pomidorų pasta ir kečupas. Nors visi šie produktai pagaminti iš pomidorų, jie turi skirtumų.

„Labiausiai savo konsistencija išsiskiria pomidorų pasta. Ji tiršta, koncentruota. Visi kečupo ir pomidorų padažo gamintojai pastą naudoja savo produktams gaminti. Geros kokybės pomidorų pastoje nėra dažiklių, druskos ar kitų priedų“, – dalijasi B. Baratinskaitė.

Pomidorų padažas ir kečupas, nors vizualiai panašūs, irgi skiriasi. Jų skirtinga konsistencija, jie gardinami skirtingais prieskoniais. Kečupas paprastai yra aštresnio skonio, jo sudėtyje visada yra acto, jis – daug tirštesnis. Kečupą mes dažniausiai naudojame maistui gardinti, o pomidorų padažą sriuboms ir troškiniams, padažams ruošti.

Naminis pomidorų padažas

 

Jums reikės:

 

3 kg sunokusių pomidorų, gali būti ir pernokę;

1 valgomojo šaukšto alyvuogių aliejaus;

2 vidutinio dydžio svogūnų;

2 skiltelių česnako;

gabalėlio imbiero šaknies;

pusės arbatinio šaukšto raudonos aitriosios paprikos miltelių;

šakelės raudonėlių;

3 arbatinių šaukštelių druskos;

3 valgomųjų šaukštų cukraus;

50 ml obuolių acto.

 

Pomidorus nulupkite, nuplikykite verdančiu vandeniu, perliekite šaltu vandeniu ir nulupkite. Supjaustykite pomidorus gabaliukais, sudėkite į puodą su trupučiu aliejaus ir troškinkite ant mažos ugnies, kol suminkštės.

„Troškintus pomidorus pertrinkite per sietelį ir supilkite atgal į puodą. Ten pat suberkite susmulkintus svogūnus ir česnakus, tarkuotą imbierą, paprikų miltelius, įmeskite raudonėlio šakelę. Kai pomidorų tūris sumažės per pusę, suberkite druską, cukrų, įpilkite acto. Dar kartą užvirkite ir supilstykite į stiklainius. Skanaus!”, – naminio pomidorų padažo receptu dalijasi B. Baratinskaitė.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

 

 

Pranešimą paskelbė: Ieva Sitnikovaitė, UAB „Fabula ir partneriai“

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą