Verslas

Pokalbyje su Estijos ministru pabrėžta ekonomikos skaitmenizacijos svarba

Šiandien ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vaizdo pokalbio metu su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministru Taavi Aas aptarė glaudesnio šalių bendradarbiavimo galimybes, ypatingą dėmesį skiriant skaitmenizavimui, ekonomikos atsparumo didinimui, vieningos Europos Sąjungos vidaus rinkos gilinimui, ypač – paslaugų srityje.  

„COVID-19 yra puiki proga reformuoti kai kurias sritis – ir skaitmenizacija yra viena iš jų. Karantinas, veiklos ribojimai parodė, kad ne tik verslui, bet ir valstybės sektoriui svarbu būti pasiekiamiems virtualioje erdvėje. Verslui reikia paprastų ir aiškių sprendimų nuimant biurokratinę naštą nuo jo pečių, todėl ir viešasis sektorius turi padaryti savo namų darbus, leidžiančius greičiau ir efektyviau diegti bei populiarinti skaitmeninių sprendimų svarbą“, – sakė A. Armonaitė.  

Pokalbio metu taip pat aptarta Estijos patirtis kuriant skaitmeninę ambasadą Liuksemburge. Ekonomikos ir inovacijų ministrė taip pat matytų galimybes valstybės duomenis saugoti ne tik Lietuvos teritorijoje, o Estija pasiūlė pasidalinti savo teisine patirtimi Lietuvai kuriant tokį projektą.

Baltijos šalys yra tarp Europos Sąjungos  lyderių pagal elektroninių viešojo administravimo paslaugų diegimą ir naudojimą. Todėl aptarta, kad Lietuva ir Estija galėtų bendradarbiauti siekiant aktyviai prisidėti skleidžiant Baltijos šalių požiūrį į ES skaitmeninę transformaciją, tarpvalstybinių skaitmeninių paslaugų, keitimosi duomenimis.  

A. Armonaitė pabrėžė, kad svarbu į skaitmeninimo ir duomenų apsikeitimą įtraukti ne tik institucijas, bet ir startuolius, privačias bendroves, kurios sugeba sukurti produktus, suteikiančius visuomenei ir paslaugą, ir didelę pridėtinę vertę. Jos geba apdoroti ir panaudoti didelius informacijos srautus ir taip palengvina kiekvieno piliečio kasdienį gyvenimą.  

Ekonomikos ir inovacijų ministrė pristatė Lietuvoje įvestas karantino priemones bei pabrėžė, kad norėdami užkirsti kelią pandemijos plitimui ir paspartinti ekonomikos atsigavimą, turime koordinuoti tolesnį bendradarbiavimą ir savo sprendimus ES lygmeniu.  

Pokalbio metu taip pat aptartas ES vieningos rinkos gilinimas bei sutarta, kad Baltijos šalys turi vieningai laikytis atviros ekonomikos politikos ir siekti, kad ypač pasibaigus karantinui bus užtikrintas kuo skubesnis ir sklandesnis ES vidaus rinkos atvėrimas ir neliktų įvestų laikinų apribojimų.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą