Verslas

Po tragiškos trijų darbuotojų žūties bendrovė "Vilniaus vandenys" teikia pagalbą žuvusiųjų artimiesiems ir darbuotojams

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinio direktoriaus Mariaus Švaikausko komentaras apie vakar įvykusią nelaimę ir bendrovės veiksmus:

Vakar įvykus didžiulei tragedijai netekome trijų kolegų, ilgamečių mūsų įmonės darbuotojų, patyrusių profesionalų.

Kaip bendrovės vadovas, jaučiu moralinę atsakomybę už šį įvykį ir užtikrinu, kad kartu su komanda jau ėmėmės visų veiksmų, kad žuvusiųjų artimieji iš bendrovės sulauktų visokeriopo palaikymo ir pagalbos. Pasiūlėme jiems perimti laidotuvių organizavimo rūpesčius, padengti išlaidas. Su žuvusiųjų artimaisiais palaikome nuolatinį glaudų ryšį. Tai mažiausiai, ką šioje situacijoje galime padaryti. Patikinu, kad palaikymo ir paramos žuvusiųjų darbuotojų artimieji iš bendrovės sulauks ir ateityje.

Rūpinamės ir savo darbuotojais. Tie, kurie jaučia, kad turi su kažkuo pasikalbėti, išsisakyti suradome ir pasiūlėme Krizių įveikimo centro specialistų pagalbą. Kartu su vadovų komanda lankomės padaliniuose ir kalbamės su žmonėmis apie tai, kas įvyko, kokių veiksmų imsis bendrovė, kad būtų išaiškintos visos šio tragiško įvykio aplinkybės, kaip svarbu saugoti save ir šalia dirbančius, net jei darbo patirtis siekia kelias dešimtis metų.

Būdamas šios bendrovės vadovu, jaučiu pareigą surasti visus atsakymus, kodėl įvyko tragedija ir žuvo patyrę specialistai. Nuo pirmos akimirkos bendradarbiaujame su įvykį tiriančiais pareigūnais. Talkiname jiems teikdami visą turimą ir mums žinomą informaciją, dokumentus.

Savo ruožtu pradėjome ir vykdome vidinį tyrimą. Deja, kol kas negalime pasidalinti apčiuopiamais jo  rezultatais. Šiai dienai galime konstatuoti tik tai, kad vykdydami planinius remonto darbus vandentiekio tinkle, visomis būtinomis saugos priemonėmis – tame tarpe ir įranga, nustatančia ir perspėjančia apie dujų sankaupą –  žuvę bedrovės darbuotojai buvo aprūpinti. Visas priemones jie turėjo ir buvo apmokyti jomis naudotis. Taip pat tai buvo patyrę mūsų bendrovės darbuotojai, į šį šulinį prieš tai lipę, jame dirbę ne vieną ir ne du kartus.

Vis tik įvyko skaudi nelaimė – darbuotojai žuvo užtroškę vandentiekio šulinio šachtoje išsiskyrusiomis sieros vandenilio dujomis. Nuo dujų sankaupos praradus sąmonę vienam iš darbuotojų, rizikuodami savo gyvybę, likę du kolegos nedvejodami puolė gelbėti nukentėjusio ir žuvo patys. Kol kas galime tik spėti, kad tokius jų veiksmus paskatino žmogiškas noras padėti, gelbėti, pamiršus kuo rizikuojama. Taip pat nėra aišku, kodėl dujos, tokia didelė dujų koncentracija, susikaupė ne nuotekų, o vandentiekio tinkle. Nuoširdžiai tikiuosi, kad svarbiausi atsakymai bus gauti pabaigus išsamų tyrimą.

Esu be galo dėkingas profesionaliai savo darbą atlikusiems ugniagesiams, policijos pareigūnams, į įvykį atskubėjusiems medikams. Ypatinga mano padėka ugniagesiams gelbėtojams, kurie rizikavo savo gyvybe, kad išgelbėtų nelaimės ištiktus mūsų darbuotojus. Deja, net ir sutelkus visų pastangas, išgelbėti gyvybių nepavyko. Palaikome ryšį ir su Ugniagesių gelbėtojų tarnybos atstovais. Mūsų žiniomis nukentėjęs gelbėtojas jaučiasi gerai, rimtesnių padarinių jo sveikatai tragiškas įvykis nepaliko. 

Artimiausias bendrovės tikslas su pareigūnų pagalba išsiaiškinti visas nelaimės aplinkybes, surasti visus atsakymus ir padaryti viską, kas mūsų valioje, kad panašių nelaimių galėtume išvengti ateityje.

Pranešimą paskelbė: Renata Smalskė, UAB „Vilniaus vandenys“

Parašykite komentarą